24. kolo (4. 5. 2014) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 3:3 (1:2)

24. kolo (4. 5. 2014) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:0 (1:0)

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 3:3 (1:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Čobrda, Egri, Pecha, Flamik, Nikodem, Pavol Sivák /K/, Vávra, Kulíšek (59' Tomáš Baranovič), Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Dnešný zápas bol predovšetkým testom morálno-vôľových vlastností celého kolektívu. Vzhľadom na neštandardnú situáciu okolo hráčskeho kádra sme mali obrovský problém postaviť 11 zdravých hráčov. Viacerí nastúpili so sebazaprením a zostavu sme museli doplniť o hráčov U17 (Čobrda, Tomáš Baranovič ). Oproti minulému zápasu nám popri dlhodobo zranených hráčoch vypadla ďalšia trojica. Zmeny v zostave sa podpísali na hernom prejave družstva. Zápas sme začali výborne a po štandardnej situácii Patrika Baranoviča v 2. minúte sme viedli 1:0. Hostia na gól zareagovali okamžite, keď po chybe v rozohrávke a zachytení lopty vyrovnali už v 3. minúte. 1:1. Bláznivú desaťminútovku zakončili hostia výborne zahranou štandardnou situáciou. 1:2. Po góloch sa hra ukľudnila, my sme mali dve výborné možnosti, ktoré sme však nevyužili (Egri, Pavol Sivák). Hostia boli futbaloví, výborne pracovali s loptou a ich rýchle prechody do ofenzívy boli veľmi nebezpečné. My sme doplácali v prvom polčase na menšiu aktivitu a ponuku, viacero kombinácii končilo nepresnou finálnou prihrávkou. Cez polčas sme sa snažili hráčov mobilizovať a motivovať k väčšej aktivite a dôrazu.

Druhý polčas sme začali aktívne so snahou o vyrovnanie. To sa nám podarilo v 55. minúte, keď samostatný nájazd s prehľadom premenil Nikodém. Po góle sme pokračovali v aktivite a snažili sme sa strhnúť vedenie na svoju stranu. Hostia boli takisto aktívni, a preto sme sa museli mať neustále na pozore. Našu nekoncentrovanosť a slabšiu komunikáciu hostia potrestali v 81. minúte, keď sme v 16-tke nepokryli hráča hostí, ktorý hlavou nezaváhal. 2:3. Napriek inkasovanému gólu sme sa však nevzdávali a po netaktickom faule hostí v 16-tke premenil v 87. minúte pokutový kop Nikodém. 3:3. Aj keď sme dnes herne nedominovali, za bojovný výkon sme si odniesli z dnešného zápasu bod, s ktorým sme vzhľadom na priebeh zápasu spokojní.

Góly Myjavy: 2' Patrik Baranovič, 55' Nikodem, 87' Nikodem (pokutový kop)

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček /K/, Halabrín, Žúrek, Švancara, Matušica, Havlík, Tobiaš (74' Holán), Čerešňa (66' Šarudi), Jánošík, Sekela, Bayer (55' Tomašech).

Podali sme zodpovedný kolektívny výkon a zaslúžene sme vyhrali. Mali sme výborný vstup do zápasu, keď v 4. minúte po peknej kombinácii nechytateľne zakončil Čerešňa. Naďalej sme dobre kombinovali a v 12. minúte išiel Bayer sám na brankára, no ten mu loptu vyrazil na roh. O 5 minút neskôr opäť Bayer sám pred brankárom vystrelil, brankár loptu vyrazil a dorazenú strelu Tobiáša na bránkovej čiare vykopol súper. V obrane sme hrali pozorne a ojedinelé strely kryl Janček. V druhom polčase sa súper viac tlačil pred našu bránu, ale naďalej sme hrali pozorne a víťazstvo sme udržali.
Na tomto výkone môžeme stavať a naďalej na sebe tvrdo pracovať.

Gól Myjavy: 4' Čerešňa