26. kolo (18. 5. 2014) : Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (1:0)

26. kolo (18. 5. 2014) : Spartak Myjava - FK Púchov 3:1 (1:1)

Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (87' Kulíšek), Pavol Sivák /K/, Vávra, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

V dnešnom zápase sme podali výborný futbalový a taktický výkon proti kvalitnému súperovi. Eliminovali sme najväčšie prednosti súpera a naopak my sme boli nebezpeční pre súperovu bránu. Do zápasu sme vstúpili výborne, keď už v druhej minúte sa strelecky presadil v ťažkej pozícii Ferenčič. 1:0. Naďalej sme hrali aktívne, neustále sme sa tlačili do ofenzívy a mali sme ďalšie možnosti na strelenie gólu, Ferenčič nastrelil brvno a v ďalšej možnosti mu lopta odskočila. Súper takisto potvrdzoval svoje kvality, prezentoval sa dobrým herným prejavom, ale my sme ich svojou pozornou hrou nepúšťali do šancí.

V druhom polčase sme predviedli viacero pekných krídelných akcií a herných kombinácií. Bohužiaľ žiadnu akciu sme nedokázali dotiahnuť do gólového zakončenia. Súper tak naďalej žil a pokúšal sa o vyrovnanie. Najnebezpečnejšia možnosť zo strany Púchova bola strela, ktorá opečiatkovala naše brvno. My sme naďalej hrali aktívne a príkladne bojovali a odmenou bol druhý gól Ferenčiča v 82. minúte. 2:0. Tento gól nás definitívne upokojil a zápas sme priviedli do víťazného konca. V zápase sme zvíťazili zaslúžene, dali sme do zápasu srdce aj hernú kvalitu. Chlapcom za predvedený výkon ďakujeme.

Góly Myjavy: 2' a 82' Ferenčič

Spartak Myjava - FK Púchov 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda /K/, Fukna, Žúrek, Matušica, Zríni, Chvíla (63' Černek), Havlík, Tobiaš (29' Gimeš), Jánošík, Sekela (72' Halabrín).

Do zápasu sme išli takmer v kompletnom zložení a dokázali sme kvalitným výkonom zdolať dobrého súpera. V 6. minúte po strele Fuknu sme nastreli brvno. Ani teraz sme sa ale nevyvarovali chýb a po jednej z nich išiel súper v 10. minúte do vedenia. Pokračovali sme v kombinačnej hre, ale súper pozorne bránil. Niektoré dobré krídelné akcie sme nedotiahli do konca. Podarilo sa nám to v 38. minúte, keď hlavou do protipohybu brankára skóroval Havlík.

V druhom polčase v 60. minúte strelou z otočky do šibenice skóroval opäť Havlík. Súper sa nás snažil pritlačiť, ale dobre sme zahustili priestor a vyrážali do rýchlych brejkov. Po jednom z nich v 74. minúte strelou k tyči skóroval Gímeš a uzavrel výsledok zápasu na 3:1.

Góly Myjavy: 38' a 60' Havlík, 74' Gimeš