27. kolo (24. 5. 2014) : MFK Skalica - Spartak Myjava 0:2 (0:2)

27. kolo (24. 5. 2014) : MFK Skalica - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

MFK Skalica - Spartak Myjava 0:2 (0:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (83' Kulíšek), Pavol Sivák /K/, Vávra (88' Copko), Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Na dnešný zápas sme nastúpili s cieľom bodovať, čo sa nám od úvodných minút darilo aj napĺňať. Boli sme aktívni a dominantní, súpera sme do ničoho nepúšťali a len vinou našej nepresnosti bolo po prvom polčase skóre len 0:2 po góloch Ferenčiča a Sirotu (pokutový kop). V 1. polčase sme podali jeden z našich najlepších výkonov a na veľmi kvalitnom ihrisku sme si futbal užívali.

V 2. polčase sa obraz hry zmenil, domáci zvýšili dôraz a hra sa vyrovnala. Boli sme to však my, ktorí sme mali ďalšie veľké šance (Ferenčič 2x) a mohli sme zápas definitívne rozhodnúť. Aj napriek tomu sme zápas kontrolovali a nedopustili sme zdramatizovanie stretnutia. Opäť sme podali disciplinovaný, koncentrovaný a herne kvalitný výkon. Chlapci si zaslúžia pochvalu za dobrý výkon a už teraz sa tešíme na ďalší zápas.

Góly Myjavy: 14' Ferenčič, 25' Sirota (pokutový kop)

MFK Skalica - Spartak Myjava 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda /K/, Fukna (70' Tobiaš), Žúrek, Matušica, Zríni, Gimeš, Chvíla (41' Tomáš Baranovič), Havlík, Jánošík, Sekela (60' Plichta).

Hneď v 2. minúte sme po nechytateľnej strele do šibenice inkasovali. Chalani aj napriek tomu dobrým pohybom a aktivitou zatlačili súpera a v 6. minúte po rohovom kope si dala Skalica vlastný gól. I naďalej sme dobre kombinovali a vypracovali si zopár štandardných situácií, ale čistú šancu sme nemali. Tá prišla až v 42. minúte, keď z pravej strany presne zacentroval Baranovič, ale Fukna v čistej šanci hlavičkoval nad bránu. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala väčšinou medzi 16-kami a tak zápas skončil remízou.