29. kolo (8. 6. 2014) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 1:2 (0:0)

29. kolo (8. 6. 2014) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 1:2 (0:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota (90' Zuzkovič), Nikodem, Pavol Sivák /K/, Copko (55' Kulíšek), Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Dnes sme očakávali náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Za úmorného tepla sa v 1. polčase hral priemerný futbal s väčšími gólovými príležitosťami na našej strane. Tempo zápasu však nebolo vysoké, my sme sa snažili kombinovať, domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky. Na môj vkus nám však chýbal väčší pohyb a dôraz.

Cez prestávku sme si určité veci vysvetlili a druhý polčas sme začali aktívnejšie. Boli to však domáci, ktorí sa tvrdou strelou z hranice 16-tky ujali v 51. minúte vedenia 1:0. Toto bol moment, ktorý nás naozaj nakopol a zvýšili sme pohyb, dôraz a aktivitu. Výsledkom našej zlepšenej hry bol gól Pavla Siváka v 64. minúte, ktorý po centri Kulíška na dva krát skóroval. 1:1. Od tohto momentu sme mali navrch, súpera sme prevýšili herne a kondične. Nakoniec sme strelili vytúžený víťazný gól v 88. minúte Ferenčičom. 1:2. Domácim už na obrat chýbali sily a čas.

Góly Myjavy: 64' Pavol Sivák, 88' Ferenčič

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda /K/, Fukna (41' Tomáš Baranovič), Švancara, Matušica (49' Plichta), Zríni (59' Žúrek), Gimeš, Havlík, Tobiaš (41' Chvíla), Jánošík.

Za úmornej horúčavy sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene sme vyhrali. Chalani sa dobre pohybovali, dôrazne sme dostupovali k súperovi, vyhrávali osobné súboje a po krídlach dostávali pred bránu súpera. Už v 6. minúte po individuálnej akcii Fukna prudko vystrelil, ale brankár vyrazil na roh. V 14. minúte po pravej strane potiahol loptu Gímeš, prihral pred 16-tku,a le našu strelu zblokoval obranca. Gól sme dali v 29. minúte po krásnej akcii Gímeša, keď prešprintoval obrancu, v 16-tke si zasekol stopéra a do protipohybu brankára k tyči skóroval.

Súper sa v druhom polčase snažil skórovať, no do ničoho sme ho nepustili a nakopávané lopty sme dobre odvracali. Naproti tomu, my sme si vytvorili dve čisté gólové šance, keď najskôr Chvíla nastrelil žrď a o päť minút neskôr po spätnej prihrávke Gímeša strelu Baranoviča brankár chytil. Záver bol nervózny a po vzájomnej strkanici bol vylúčený Švancara i s hráčom hostí.

Gól Myjavy: 29' Gimeš