30. kolo (11. 6. 2014) : Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 2:1 (1:0)

30. kolo (11. 6. 2014) : Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:4 (0:1)

Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (89' Čobrda), Pavol Sivák /K/, Copko (29' Žúrek), Kulíšek (85' Zuzkovič), Patrik Baranovič (77' Tomáš Baranovič).

V dnešnom predohrávanom stretnutí sme privítali veľmi kvalitného súpera zo Senca, ktorý bol už istým víťazom 2. ligy západ - starší dorast. V úmornom teple 36 stupňov sa hral výborný zápas so šťastným koncom pre nás. Súper od začiatku potvrdzoval oprávnenosť postavenia v tabuľke a víťazstvo v súťaži. Mali dobré držanie lopty, dobre kombinovali a boli nebezpeční smerom do ofenzívy. My sme naopak hrali veľmi organizovane, zodpovedne, kolektívne, a aj keď nám chýbali kľúčoví hráči Sivák Peter, Vávra Erik a v úvodných minútach sa zranil David Copko, z chlapcov sálala túžba poraziť lídra. Využívali sme každú možnosť na ohrozenie súperovej brány a jednu z nich sme v 29. minúte po centri Kulíška pretavili do gólu - Ferenčič. 1:0. Súper hral naďalej aktívne, no mi sme jeho najväčšie zbrane eliminovali. Veľmi nebezpečné boli štandardné situácie a rýchly prechod do útoku.

V druhom polčase sa hostia ešte viac snažili ohrozovať našu bránu. Naďalej sme hrali pozorne a súpera sme často nepúšťali do zakončenia. V niektorých momentoch sme mali aj kus šťastia, keď výborne zareagovala obrana, resp. brankár Ravas. V 75. minúte sme využili zaváhanie súpera v rozohrávke, k lopte sa dostal Nikodém a s prehľadom zvyšoval na 2:0. V tomto momente sme boli ešte bližšie k výbornému výsledku. Záver zápasu sa zdramatizoval po našom vlastnom góle v 85. minúte. Túžba, srdiečko a obetavý výkon celého družstva priniesol výborný výsledok v podobe víťazstva nad kvalitným súperom.

Toto víťazstvo bolo bodkou za vydarenou jarnou časťou, v ktorej zraneniami skúšané družstvo s výnimkou úvodných zápasov podávalo výborné výkony a bodovalo. Zverenci trénerskej dvojice Šturdík, Stančík a vedúceho družstva Kolárika vštepili družstvu svoj rukopis a víťaznú mentalitu. Medzi chlapcami a realizačným tímom bola dobrá chémia a vytvorili sme naozaj súdržný tím. Spoločne sme sa tak postarali o dobrú reprezentáciu klubu. Ešte raz ďakujeme.

Góly Myjavy: 29' Ferenčič, 75' Nikodem

Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 1:4 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček /K/, Halabrín, Fukna (72' Bayer), Bielčik, Matušica, Zríni (60' Černek), Chvíla, Havlík, Tobiaš (72' Čerešňa), Jánošík, Sekela.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Gól Myjavy: 42' Chvíla