1. kolo (2. 8. 2014) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 4:1 (2:1)

1. kolo (2. 8. 2014) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 2:1 (1:0)

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 4:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda, Egri, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (84' Némethy), Ferenčič (90' Zríni), Tomáš Baranovič (76' Švancara), Gimeš (60' Zúrek).

Od začiatku zápasu sme mali kontrolu nad dianím na ploche. V 9. minúte si súper vypracoval štandardnú situaciu asi 30 metrov od brány. Prvý pokus naša obrana zblokovala, ale opakovaný pokus domáci hráč nešťastne tečoval a prehodil brankára. Tento gól nás na krátky čas pribrzdil, ale onedlho sme pokračovali v ofenzívnych zámeroch a odmenou nám boli do prestávky dva góly, autormi ktorých boli Ferenčič hlavou po rohovom kope Vávru a Pecha po akcii taktiež Vávru.

Do druhého polčasu sme nastúpili bezo zmien, ale s úmyslom čo najskôr odskočiť súperovi na dva góly a bez obáv o výsledok kontrolovať vývoj zápasu až do konca. Tento zámer sme dokonale zrealizovali, keď autorom posledných dvoch zásahov bol najlepší hráč stretnutia Vávra. Teší ma najmä fakt, že prvý a štvrtý gól padol po nacvičovaných štandardných situáciach a druhý gól sme dosiahli po rýchlom protiútoku v krídelnom priestore, ktorému tiež venujeme pri nácviku v tréningovom procese zvýšenú pozornosť.

Víťazstvo na úvod sezóny bolo zaslúžené a povzbudivé. Po tom, ako sa zapoja do prípravy zranení hráči (Durec, Havlík, Kulíšek), sa konkurencia ešte zvýši a výkonnosť mužstva ešte stúpne.

Góly Myjavy: 21' Ferenčič, 34' Pecha, 58' a 90' Vávra

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Všetula (73' Beran), Fukna /K/, Kočica, Jánošík, Matušica, Predmeský, Tobiaš (70' Malíček), Šarudi (69' Čerešňa), Latiphy, Karas (78' Černek).

Za úmorného tepla sme odohrali dobrý zápas s množstvom nepremenených príležitostí. Už v 2. minúte po zisku lopty v strede ihriska (Karas) a diagonálnej prihrávke Karasa sa dostal k lopte Tobiáš a nájazd na brankára hostí s prehľadom premenil. 1:0. Úvod ako sme si želali a naďalej pokračovala naša aktivita na ihrisku. Postupne sa do zápasu dostával herne kvalitný súper, ale do šancí sme ho nepúšťali. Naopak, boli sme to my, ktorí sme mali 100% šance (Všetula, Šarudi), bohužiaľ nedokázali sme ich premeniť. Súper mal dobre nacvičený ofsajd systém, takže sme často končili v ich pasci.

V druhom polčase bola hra herne vyrovnaná, ale my sme s pribúdajúcimi minútami začali mať navrch. Jednu z príležitostí sme dokázali na našu radosť premeniť v 56. minúte, keď po prihrávke Všetulu zakončoval aktívny Šarudi. 2:0. Od tohto momentu, keď súper otvoril hru, sme si vypracovali a zahodili ďalšie vyložené šance (Tobiáš, Karas). Súper využil jednu z mála chýb v našej defenzíve a po zbytočnom rohu znižoval v 68. minúte hlavou na 2:1. Bola to zbytočná komplikácia v ceste za víťazstvom. Po tomto góle sme mali ďalšie možnosti na poistenie výsledku, ale opäť sme zlyhali v koncovke. Napokon sme si zaslúžené víťazstvo ustrážili a tak sme dobre vykročili do nového ročníka.

Chlapcov musíme pochváliť za dobrý prístup a nasadenie v celom zápase. Musíme popracovať na koncovke.

Góly Myjavy: 1' Tobiáš, 56' Šarudi