2. kolo (9. 8. 2014) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 1:2 (1:0)

2. kolo (9. 8. 2014) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:1 (1:0)

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 1:2 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda, Egri, Flamik /K/, Pecha, Ferenčič, Žúrek (87' Bielčik), Tomáš Baranovič (74' Copko), Zríni (46' Némethy), Kulíšek.

Do zápasu sme nastupovali v značne improvizovanej zostave. Tomu nasvedčoval aj priebeh zápasu. Inter pôsobil futbalovejšie, ale v prvom polčase sme ho do vážnejšej šance nepustili. Naopak, skórovali sme opäť po nacvičenom rohu, ale viac vyložených šancí sme si nevypracovali. Okrem chýbajúcich hráčov (Vávra, Havlík, Copko, Gímeš, Durec, Chvíľa) sa nám počas prvého polčasu zranili obidvaja stopéri a Baranovič. Možnosť oživiť hru z lavičky bola nereálna a navyše sme sa dopustili niekoľkých individuálnych chýb na našej polovici, z ktorých súper dosiahol rozhodujúce góly. V závere nám chýbala presnosť a futbalovosť a preto sme skóre nevyrovnali.

Gól Myjavy: 30' Egri

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Všetula (48' Malíček), Fukna /K/, Kočica, Jánošík (41' Tomašech), Matušica, Predmeský, Tobiaš, Šarudi (68' Beran), Latiphy, Karas.

V druhom domácom zápase sa odohrával podobný scenár ako v úvodnom kole. Naše rýchle vedenie prišlo už v druhej minúte po góle Karasa, ktorý nedal brankárovi hostí šancu. Po góle niekoľko dobrých možností na zvýšenie skóre, ktoré sme však nedokázali premeniť. Takže sme ponúkli súperovi vyrovnať hru, do šancí sme však hráčov hostí nepúšťali. V jedinej sa ocitli pred odchodom do kabín, podržal nás však brankár Hrdlička. V prestávke sme hráčov upozornili na negatíva v našej hre a ponúkli možnosti na jej zlepšenie.

V druhom polčase sme sa snažili, na obrátkach pridal aj technicky dobre vybavený súper, aj preto sme videli viacero zaujímavých situácii. V jednej sa po našom zaváhaní už v 42. minúte ocitli aj hostia a vyrovnali na 1:1. Po góle sme zvýšili úsilie v snahe streliť víťazný gól, čo sa nám podarilo. Na výborný center Šarudiho v 63. minúte si výborne nabehol Malíček a dostal nás hlavou do vedenia. 2:1. Zápas bol pre nás náročný, čo potvrdili aj zostávajúce minúty do konca zápasu.

Chlapcov musíme pochváliť predovšetkým za bojovnosť a túžbu po víťazstve, ktoré v dnešnom zápase rozhodli.

Góly Myjavy: 2' Karas, 63' Malíček