3. kolo (17. 8. 2014) : FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

3. kolo (17. 8. 2014) : FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 0:4 (0:2)

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček (25' Hrdlička), Čobrda, Egri, Flamik (82' Kulíšek), Vávra, Pecha /K/, Copko, Ferenčič, Žúrek, Tomáš Baranovič (64' Švancara), Némethy (70' Gimeš).

V tomto zápase sme podali najhorší výkon, aký sme mohli podať. Súper nehral nijak výnimočne, ale prevýšil nás v dôraze, v rýchlosti, v štarte na loptu, vyhrával osobné súboje a tým strhol zápas na svoju stranu. My sme pôsobili, ako by sa nám nič nemohlo stať, ale súper nás trestal po každej chybe. Do vedenia sa dostal v 20. minúte po narážačke na 16-tke a obstrelení brankára.

Po prestávke sme chceli streliť vyrovnávajúci gól, ale súper nás potrestal hneď v 48. minúte po skrumáži v bránkovom území. Tretí gól sme dostali do otvorenej obrany po rýchlom brejku.

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 0:4 (0:2)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran, Matušica /K/, Kočica, Predmeský, Tobiaš (64' Oliver Černek), Tomašech, Malíček (69' Matej Beran), Šarudi, Karas (54' Harmady), Ondrej Černek (72' Jánošík).

V prvom zápase na súperovom ihrisku sme podali výborný výkon, súpera sme jednoznačne prevýšili a do ničoho vážneho sme ho za celý zápas nepustili. Všetko to bolo podložené kvalitným výkonom celého družstva, ktorý spočíval vo výbornom pohybe, dobrej kombinačnej hre, disciplíne v defenzíve a kvalitnej ofenzíve. Základ dnešného úspechu sme položili už v prvom polčase, kedy sme začali veľmi aktívne a neustále sme zamestnávali domácu obranu. Našu snahu sme korunovali v 8. minúte, keď Černek Ondrej vysunul Šarudiho a ten našiel gólovou prihrávkou Karasa. 0:1. Naša aktivita pokračovala, čím sme domácich zaskočili. Druhá gólová situácia sa udiala v 20. minúte po prieniku Malíčka do 16-ky a prihrávke na Šarudiho, ktorý nezaváhal. 0:2. Po góle sme ovládli dianie na ihrisku a bez problémov sme odohrali prvý polčas.

Druhý polčas sme očakávali aktivitu domácich a snahu o skorigovanie výsledku, no nestalo sa. Boli sme to my, ktorí neustále diktovali tempo hry. Prišli naše 100% šance (Šarudi, Tobiáš), ktoré sme však nevyužili. Dočkali sme sa v 62. minúte, keď Kočica zo štandardnej situácie dokonale prekvapil domáceho brankára strelou z 35 m. 0:3. V 66. minúte sme zahrávali ďalšiu štandardnú situáciu a Ondrej Černek po dobrej práci Malíčka v 16-tke zvyšoval na 0:4. Do konca zápasu sme domácich doslova zaklincovali na vlastnú polovicu a zahadzovali jednu šancu za druhou (Šarudi, Oliver Černek, Matej Beran...).

V dnešnom zápase sme spravili viacero zmien v základnej zostave v snahe rotovať všetkých hráčov kádra. Hráči sa nám odvďačili kvalitným výkonom, za čo si zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: 8' Karas, 19' Šarudi, 63' Kočica, 67' Ondrej Černek