4. kolo (23. 8. 2014) : Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)

4. kolo (23. 8. 2014) : Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 3:0 (2:0)

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda, Egri, Vávra, Pecha, Copko, Ferenčič /K/, Žúrek (77' Bielčik), Švancara, Kulíšek, Némethy (66' Tomáš Baranovič).

Do zápasu sme nastupovali opäť v značne improvizovanej zostave. Hostia dlho pôsobili futbalovejšie a v prvom polčase si vypracovali niekoľko príležitostí, ale vždy nás podržal brankár. My sme skórovali po vtipnej kombinácii na konci ktorej bol Némethy, ktorý obišiel aj brankára a skóroval do prázdnej brány. V ďaľšom priebehu sme si vypracovali niekoľko tutoviek, ale nepresadili sme sa ani z bezprostrednej blízkosti.

V druhom polčase sme aj naďalej produkovali nepresnú hru a strácali sme ľahké lopty. Našťastie sa nám po výlete Pechu podarilo dať krásnou bombou z 20-tich metrov ukľudňujúci gól. V poslednej minúte aktívny Baranovič vybojoval účinným presingom loptu a postupoval sám na brankára, ktorý ho fauloval, ale nariadenú penaltu Ferenčič nepremenil.

Góly Myjavy: 15' Némethy, 73' Pecha

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran, Matušica /K/, Kočica, Predmeský, Tobiaš (41' Oliver Černek), Tomašech, Malíček (59' Všetula), Šarudi (70' Matej Beran), Karas (48' Harmady), Jánošík.

V dnešnom zápase sme pokračovali v kvalitnom výkone z minulého kola. Podali sme opäť dobrý výkon, ktorý mohol byť aj výborný, pokiaľ by sme premenili aspoň tretinu šancí. Troška sme poopravili frázu" šancí na dva zápasy" na "šancí na štyri zápasy". Zápas sme začali veľmi aktívne a mali sme veľkú prevahu. Korunovali sme ju gólom v 4. minúte, keď po jednodotykovke Kočica - Matušica - Tobiáš otvoril skóre Boris Tobiáš. 1:0. Naša aktivita pokračovala a stupňovala sa. Vytvárali sme si jednu šancu za druhou po pekných kombinačných akciách. Hostí viacerými zákrokmi podržal brankár Rečka, ktorý bol ich najlepším hráčom. Presadili sme sa aj jeho zásluhou až v 16. minúte, keď sme svoju aktivitu pretavili na druhý gól. Po prihrávke Šarudiho sa presadil Malíček. 2:0. To bolo z našej strany všetko, lebo v ďalších výborných možnostiach nám zvlhol pušný prach.

V druhom polčase sme mierne poľavili v aktivite a osmelili sa aj hostia a mali aj náznaky šancí po našich zbytočných zaváhaniach. Druhý polčas úrovňou síce zaostal za prvým, ale aj napriek tomu sme mali ďalšie gólové príležitosti (Všetula, Oliver Černek...) Najväčšiu šancu zneškodnil Harmadymu fantastickým zákrokom brankár hostí. Gól visel vo vzduchu a dočkali sme sa v 61. minúte, po rohovom kope sa presadil Jakub Beran. Výsledok stretnutia nevyjadruje dianie na ihrisku, pretože súpera sme prevýšili minimálne o dve triedy.

Samozrejme sme však spokojní predovšetkým s výkonom celého družstva a chlapci si zaslúžia opäť pochvalu. Tešíme sa na ďalší zápas, v ktorom nás čaká veľká výzva v podobe súpera Vion Zlaté Moravce.

Góly Myjavy: 4' Tobiaš, 16' Malíček, 61' Jakub Beran