5. kolo (30. 8. 2014) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

5. kolo (30. 8. 2014) : FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda, Egri, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (90' Švancara), Ferenčič (85' Žúrek), Kulíšek (76' Zríni), Némethy (66' Tomáš Baranovič).

Pre úvod zápasu boli charakteristické zbytočné nepresnosti a straty lôpt na obidvoch stranách a najmä nepresné a opačné verdikty rozhodcov. V prvej časti úvodného dejstva sme mali kontrolu nad zápasom s miernou územnou prevahou a súpera sme do vážnejšej šance nepustili. Naopak, vypracovali sme si šance najmä vďaka aktívnym Ferenčičom a Némethym, ktorých podporovali Vávra a Kulíšek, ale ako prví sme inkasovali po chybe Čobrdu práve my. Gól nás ale nezlomil a vyrovnali sme po krásnej kombinačnej akcii na konci ktorej bol po presnom centri Némethyho z pravej strany neomylne hlavičkujúci Ferenčič.

V druhom polčase sme nastúpili nekoncentrovaní a po nedôsledných zákrokoch v defenzíve sme súperovi ponúkli tri gólové príležitosti. Následne sme udreli my, keď po kolmej prihrávke na Ferenčiča sme sa dostali do vedenia 1:2. Domáci následne stavili všetko na riziko a my sme zo zabezpečenej obrany vychádzali do smrtiacich brejkov, ale ani jeden zo štyroch vyložených sme nepremenili.

Z pohľadu futbalovosti, dodržania taktických príkazov a nasadenia považujem výhru za zaslúženú.

Góly Myjavy: 31' a 61' Ferenčič

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Fukna /K/, Kočica, Jánošík (67' Tomašech), Matušica, Predmeský, Tobiaš, Šarudi (72' Ondrej Černek), Malíček (80' Latiphy), Oliver Černek, Karas (15' Harmady).

Dnešný zápas bol testom schopností nášho družstva, pretože sme nastúpili proti doteraz najkvalitnejšiemu súperovi. Potvrdzovalo sa to od prvej minúty, keď boli domáci aktívnejší a my sme pôsobili ospalým dojmom. Navyše sme museli striedať už v 15. minúte zraneného Karasa, čo bolo oslabením našej ofenzívy. Súper však zo svojej aktivity vyťažil len viacero štandardných situácií, z ktorých nám hrozilo najväčšie nebezpečenstvo. Úvod sme ustáli a od 20. minúty sa hra vyrovnala, zvýšili sme pohyb a zlepšili kombináciu. Najväčšou hrozbou pre domácich bol striedajúci Harmady, ktorý sa dostával najčastejšie k zakončeniu a platil na domácich svojim dôrazom.

V druhom polčase sme po dohovore zvýšili pohyb a aktivitu a postupne sme začali mať navrch herne aj kondične. Súpera sme prevyšovali a začali sme sa čoraz viac tlačiť pred domácu bránu. Najväčšiu možnosť na úvodný gól mal Boris Kočica, ktorý sa pekne položil do centrovanej lopty, ale trafil len tyč domácej brány a Harmády dorážal do siete, bohužiaľ z ofsajdovej situácie. V 65. minúte. sme sa už tešili z gólu, keď sa na dva krát presadil Harmady. Od tohto momentu sme ešte viac ovládli dianie na ihrisku a mali viaceré možnosti na strelenie druhého gólu, no akcie sme nedotiahli do úspešného konca. Súpera sme do konca zápasu vďaka kvalitnej defenzíve do žiadnej šance nepustili, takže skóre sa už nemenilo a my sme zaknihovali veľmi cenné a zaslúžené víťazstvo.

Gól Myjavy: 65' Harmady