6. kolo (6. 9. 2014) : Spartak Myjava - ČFK Nitra 4:1 (2:1)

6. kolo (6. 9. 2014) : Spartak Myjava - ČFK Nitra 2:0 (2:0)

Spartak Myjava - ČFK Nitra 4:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín (85' Žúrek), Čobrda, Egri, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko, Ferenčič (86' Zríni), Kulíšek (64' Tomáš Baranovič), Némethy (71' Gimeš).

Zápas sa začal netradične, keď už v 30. sekunde sa hostia prezentovali na poliacej čiare likvidačným faulom na Pechu. Z následného centru do pokutového územia hlavou otvoril skôre Ferenčič. Súper nestihol ani vyrovnať hru a inkasoval po Vávrovom pokuse k bližšej žrdi druhý raz. Tento zásah nás síce ukľudnil, ale súper začal produkovat nepríjemný spôsob hry, ktorý nám absolútne nevyhovoval. Bol založený na jednoduchosti a dôraze formou dlhých a prudkých nákopov do šestnáctky a následných súbojov s dohraním akcie až do koncovky. Z jednej takejto akcie si vybojovali rohový kop, po ktorom sa presadili dôrazom a dosiahli pred prestávkou kontaktný gól.

V druhom polčase sme viac držali loptu a hostí sme nepúšťali k toľkým nákopom. Naopak,po nacvičenom rohu sme Egrim zvýšili na 3:1 a definitívne sme ovládli dianie na ihrisku. Súper sa už do vážnejšej akcie nedostal a skóre po individuálnej akcii a nechytatelnej strele symbolicky uzavrel najlepší hráč na ihrisku Pecha. 4:1.

Výkonnostný rozdiel na ihrisku nebol až tak výrazný ako ukazuje výsledok, ale rozhodla naša vyššia efektivita vo finálnej fáze.

Góly Myjavy: 3' Ferenčič, 14' Vávra, 74' Egri, 86' Pecha

Spartak Myjava - ČFK Nitra 2:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Jakub Beran, Fukna /K/, Kočica, Jánošík, Matušica, Predmeský, Tobiaš (68' Latiphy), Malíček (61' Ondrej Černek), Harmady (79' Koníček), Oliver Černek (54' Matej Beran).

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Góly Myjavy: 7' Malíček, 28' Oliver Černek