8. kolo (20. 9. 2014) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:0 (1:0)

8. kolo (20. 9. 2014) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:2 (0:2)

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda, Egri, Kozák (86' Švancara), Flamik /K/, Vávra (90' Gimeš), Pecha, Copko (63' Némethy), Ferenčič, Žúrek (76' Halabrín), Kulíšek.

Do zápasu sme vstupovali s odhodlaním vytvoriť si tlak a čo najskôr skórovať. Zámer nám ale prekazil súper svojou umnou a vyspelou hrou. Bol neustále pri lopte, vyhrával osobné súboje a nepustil nás do žiadnej vážnejšej akcie. Až po 25. minúte sme sa začali dostávať do hry a na dostrel. Súper ale stále dominoval v držaní lopty a v kvalite herného prejavu. Našou devízou bolo to, že sme využili prvú chybu súpera Frenčičom a vypracovali sme si aj druhú, ale Čobrda nemal v koncovke potrebný kľud a dôraz.

V druhom polčase sme boli viac pri lopte a zmenili sme spôsob bránenia s následným prechodom do rýchleho protiútoku. Keďže súper v teplom počasí nevydržal nastolené tempo, začali sme sa čoraz viac presadzovať aj v útočnej fáze. Okrem druhého gólu, ktorý sme dosiahli už tradične po rohovom kope Kozákom, sme si vypracovali po brejkoch ďalšie slubné šance, ale bez gólového vyústenia.

Dosiahnuté víťazstvo si veľmi ceníme, pretože súper bol v doterajšom priebeho súťaže najkvalitnejší a futbalovo najvyspelejši. Nám sa podarilo zviťaziť štvrtý raz v rade a túto sériu budeme chcieť natahnúť aj o týždeň v Púchove.

Góly Myjavy: 44' Ferenčič, 65' Kozák

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:2 (0:2)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran (64' Matej Beran), Fukna, Kočica, Jánošík, Matušica /K/, Tomašech, Šarudi, Malíček (76' Všetula), Harmady, Oliver Černek.

Ťažký zápas s doteraz najkvalitnejším súperom z Hornej Nitry. V prvom polčase sme začali aktívne a mali sme dve dobré príležitosti, ale výbornými zákrokmi podržal hostí brankár. Súpera naše šance naštartovali a v poli pôsobili veľmi dobre. My sme za súperom nezaostávali a tak sme videli kvalitný zápas. Boli sme to my, ktorí sme zbytočnou stratou lopty ponúkli súperovi zakončenie a ten z prvej strely na bránu trestal. 0:1. Obrovskú šancu na vyrovnanie nevyužil Harmady, keď ani na 2-krát nedokázal prekonať výborného brankára hostí. Aj druhý gól padol po našom nedôraze pred 16-kou a odrazenú loptu od tyče dorážali pohotovejší hostia do siete. 0:2.

Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý výsledok. V 47. minúte vytiahol brankár hostí ďalší super zákrok a strelu Šarudiho z priameho kopu smerujúcu do "šibenice" vyrazil na roh. Svojou aktivitou sme súpera nútili robiť chyby a často krát riešili situáciu faulom. Po štandardnej situácii v 59. minúte sme mali 100%-nú šancu, ale po odrazenej lopte od tyče nedokázal Harmady ani Malíček dopraviť loptu spred bránkovej čiary do siete. Podarilo sa nám to o pár minút neskôr, keď Fukna spoza 16-ky prestrelil všetkých hráčov 1:2. O 2. minúty bolo vyrovnané, hlavou skóroval Kočica. Od tohto momentu sme ešte viac vystupňovali tempo a chceli streliť víťazný gól. Aj hostia podnikali nebezpečné kontry, takže do konca zápasu bolo o vzruch postarané. V dnešnom zápase nám však nebolo súdené a tak sme sa so súperom rozišli zmierlivo po remíze 2:2.

Kladom stretnutia bolo, že sme dokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok. Výkony viacerých hráčov však neboli optimálne, na čom v nasledujúcom mikrocykle popracujeme.

Góly Myjavy: 67' Fukna, 69' Kočica