9. kolo (27. 9. 2014) : FK Púchov - Spartak Myjava 1:3 (0:2)

9. kolo (27. 9. 2014) : FK Púchov - Spartak Myjava 2:3 (1:1)

FK Púchov - Spartak Myjava 1:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda, Egri, Kozák, Flamik /K/, Vávra (88' Zríni), Pecha, Copko (76' Švancara), Ferenčič (88' Gimeš), Kulíšek.

Na zápas sme nastupovali po štyroch víťazstvách v sérii s cieľom túto sériu natiahnuť. Na špecifickom ihrisku, ktoré sa vyznačovalo malými rozmermi, mäkkým povrchom a vysokou trávou, sme sa v úvode sústredili na adptáciu. Po 15. minúte bolo vidno, kto je futbalovejší a získali sme územnú prevahu vyjadrenú väčším držaním lopty a vytváraním šancí. Jednu z nich sme využili už v 11. minúte po nacvičenej štandardnej situácii, keď úspešným exekútorom bol Pecha. Neskôr sme niekoľko príležitostí zahodili a naopak domáci si vypracovali sériu nebezpečných rohových kopov, ktoré sme úspešne vyriešili. Vzápätí sme podnikli na ľavej strane rýchly protiútok na konci ktorého bol strieľaný center Vávru a úspešná hlavička Ferenčiča - 0:2.

V druhom polčase sme podcenili dlhý nákop z vlastnej polovice do volného krídelného priestoru a domáci znížili. V snahe vyrovnať sa uchýlili k nakopávaným loptám a osobným súbojom, ale o konečnom zaslúženom výsledku rozhodol po príkladnom presingu a technickej strele Ferenčič.

Góly Myjavy: 11' Pecha, 12' a 88' Ferenčič

FK Púchov - Spartak Myjava 2:3 (1:1)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran, Fukna /K/, Kočica, Jánošík (80' Koníček), Matušica, Tomašech, Šarudi (76' Oliver Černek), Malíček (63' Všetula), Latiphy, Harmady (78' Matej Beran).

Na zatiaľ najťažšom teréne sme mali v úvode zápasu problémy s kontrolou lopty. Kombinácia bola sťažená odskokmi lopty. Lepšie na túto situáciu zareagovali domáci, ktorí nakopávali lopty na rýchlych a dôrazných útočníkov. Po jednej takejto lopte prišiel center do našej 16-ky, nedôrazné odvrátenie lopty na nohu domáceho hráča a následná strela k tyči. 1:0 (8. minúta). Po inkasovanom góle sa naša snaha zvýšila a častejšie sme boli pri lopte, domáci však neustále hrozili brejkovými situáciami. Naša zvýšená aktivita sa nám vyplatila, po zisku lopty v strede ihriska sa k lopte dostal výborne hrajúci Latiphy a jeho odvážny prienik až na hranicu 16-ky skončil strelou. Tú síce domáci brankár vyrazil, ale výborne zareagoval Harmady a dorazil loptu do siete 1:1 (35. minúta). Gól nám pomohol a naša hra sa zlepšila.

Potvrdili sme to v úvode druhého polčasu, kedy sme najprv z pokutového kopu po faule na Šarudiho išli do vedenia - Fukna 1:2 (43. minúta). O dve minúty bolo 1:3, kedy domáceho brankára prekvapil strelou z väčšej vzdialenosti Kočica. Po góloch sme na ihrisku prebrali iniciatívu a boli sme lepším družstvom. Domáci sa však nevzdávali a pokúšali sa o kontaktný gól. V ďalšom priebehu sme boli svedkami dobrého, rýchleho a bojovného zápasu. Zápas sa zdramatizoval, keď domáci využili našu nepozornosť v defenzíve a znížili na 2:3 (71. minúta). Bolo potešujúce, že sme sa tejto situácie nezľakli a hrali sme aktívne dopredu, čím sme súpera nepustili do zakončenia. Zápas sme zvládli a na jeho konci sme boli spokojní.

Chlapci si za kolektívny a bojovný výkon zaslúžia pochvalu. Mnohí v zápase plnom osobných súbojov siahli až na dno síl, dali do toho srdiečko a odmenou bolo pre nich víťazstvo.

Góly Myjavy: 35' Harmady, 43' Fukna, 45' Kočica