10. kolo (4. 10. 2014) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1)

10. kolo (4. 10. 2014) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:4 (0:2)

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda, Egri, Kozák, Samuel, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (90' Švancara), Ferenčič (90' Gimeš), Kulíšek (7' Némethy).

Na zápas jesene sme nastupovali po piatich víťazstvách v sérii. Už úvod ukázal, že na seba narazili dve mužstvá z čela tabuľky, pretože nechýbal dôraz, dynamika, nasadenie, technické prevedenie aj taktické konanie. Hostia mali mierne navrch, ale postupne sa hra vyrovnala a práve v tomto úseku polčasu sa hostia ujali vedenia po spornom spracovaní lopty rukou, ale rozhodca pripustil dohrať akciu až do finálnej fázy. V závere polčasu sme si sériou štandardných situácií vypracovali tlak, ale výsledkom boli len pološance plus brvno po hlavičke Ferenčiča.

V druhom polčase sme spresnili prechodovú fázu a začali sme efektívnejšie využívať krídelné priestory, v ktorých sa viac zapájali obidvaja krajní obrancovia - Halabrín a Pecha. Presné prihrávky Kozáka a Flamíka prispeli k optickému tlaku a k častejšiemu držaniu lopty. Výsledkom bolo častejšie zakončovanie a ďalšie štandardné situácie. Napokon sa naša aktivita premietla do vyrovnávacieho gólu Kozáka a v samotnom závere sme po ďalšej dobre zrealizovanej štandardke zo strany dosiahli rozhodujúceho gólu, autorom ktorého bol na zadnej žrdi "zabudnutý" Čobrda. Toto víťazstvo zdramatizovalo boj o jesenného majstra.

Góly Myjavy: 77' Kozák, 89' Čobrda

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:4 (0:2)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran (50' Oliver Černek), Fukna /K/, Kočica, Jánošík (78' Všetula), Matušica, Tomašech, Šarudi (80' Čerešňa), Malíček (48' Matej Beran), Latiphy Harmady.

Výborný zápas, ktorý mal všetko, čo má mať. Nebola núdza o pekné futbalové momenty, góly a emócie. Bohužiaľ na našu smolu sme však boli na konci zápasu smutní. Zápas proti favoritovi zápasu a vedúcemu tímu súťaže, ktorý ešte nestratil ani bod, sme začali veľmi aktívne a mali sme územnú prevahu. Z našej prevahy sme však nič nevyťažili a podobne ako v minulom domácom zápase súper trestal hneď z našej prvej chyby, keď top strelec Szelle nezaváhal. 0:1. Gól nami neotriasol a naďalej sme pokračovali v aktívnej hre. Hostia však trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla po našej ďalšej chybe. 0:2. Boli to jediné dve lopty, ktoré smerovali do priestoru brány, súper však dokázal, prečo je lídrom súťaže, lebo ponúknuté možnosti chladnokrvne premieňa.

Druhý polčas mal ešte vyššiu úroveň ako prvý. Predviedli sme fantastický obrat v zápase, keď tromi gólmi Mateja Berana, Olivera Černeka a Erika Harmadyho sme naklonili misku váh na svoju stranu. V tejto chvíli sme všetci verili vo víťazstvo, no súper opäť dvoma strelami v posledných ôsmich minútach kontroval. 3:3 a 3:4. Zápas sme tak stratili v závere, čo nás samozrejme veľmi mrzelo. Futbal je však v tom krásny, že prináša aj takéto momenty, plné emócií a radosti na jednej strane a smútku a sklamania na strane druhej.

Zápas bol hodný 1. a 2. družstva tabuľky a mal výbornú úroveň. Aj keď boli chlapci po zápase smutní, lebo cítili veľkú šancu poraziť vedúci tím súťaže, za svoj výkon sa určite nemusia hanbiť. Za výkon si zaslúžia pochvalu, lebo sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu a túžili po víťazstve.

Góly Myjavy: 57' Matej Beran, 60' Oliver Černek, 67' Harmady