11. kolo (11. 10. 2014) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 0:0

11. kolo (11. 10. 2014) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 0:2 (0:1)

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda, Egri, Kozák (66' Tomáš Baranovič), Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (90' Švancara), Ferenčič, Žúrek, Némethy.

Do zápasu sme vstupovali po výhre nad lídrom tabuľky optimisticky naladení. Domáci mali vystužený káder o niekoľko hráčov z prvoligového Spartaka. Zápas sa len veľmi pomaly dostával do tempa, pretože na obidvoch stranách bolo veľa nepresností, ktoré často zapríčinil nerovný a tvrdý terén. Enormné nasadenie a jednoduchosť hry zo strany domácich platilo na naše snahy o technický futbal. Preto sa v prvom polčase nič zvláštne neodohralo.

V druhej časti sme sa snažili napádať súpera tesnejšie a posunúť ťažisko hry vyššie smerom k súperovej bráne, ale výsledkom boli síce tutové, ale nevyužité šance Némethyho a Copka, ktoré nás stáli plný bodový zisk. Hlavný dôvodom toho, že sme nebodovali naplno bol nevýrazný a priemerný výkon všetkých hráčov - nikto výkonnostne nevyčnieval a taktiež odstúpenie Kozáka v 66. minúte pre zranenie.

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Jakub Beran, Fukna /K/, Kočica, Jánošík (80' Matej Beran), Matušica, Predmeský, Tobiaš (41' Latiphy), Tomašech, Šarudi (72' Všetula), Harmady (52' Malíček).

Do zápasu sme vstúpili aktívne, mali sme dobré držanie lopty, hralo sa prevažne na domácej polovici. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií, ale všetky sme zvládli. Naša aktivita sa nám vyplatila. Korunovali sme ju v 25. minúte, keď aktívny Fukna pressingom získal loptu a následne zakončil. Brankár domácich jeho strelu len vyrazil a Harmady pohotovo zakončil. 0:1. Po góle sme kontrolovali hru, na našu škodu sme z našej aktivity nevyťažili viac.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil, domáci boli aktívnejší, naopak my sme nenadviazali na aktívnu hru z prvého polčasu. Domáci sa pokúšali o vyrovnanie, našťastie sme ich nepúšťali do zakončenia. Darilo sa im to až v posledných 10 minútach, keď nevyužili svoju najväčšiu šancu a zakončovali vedľa brány. Ďalšiu možnosť im výborným zákrokom zneškodnil brankár Hrdlička, ktorý podržal družstvo. Napokon sme to boli my, keď sme v závere po rohovom kope a presnej hlavičke Malíčka spečatili svoje víťazstvo, ktoré sa vôbec nerodilo ľahko. Výkonom sme zaostali za minulým zápasom, v ktorom sme prehrali, dnes to však na víťazstvo stačilo.

Góly Myjavy: 25' Harmady, 80' Malíček