12. kolo (18. 10. 2014) : Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (0:0)

12. kolo (18. 10. 2014) : Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 2:0 (1:0)

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda, Egri, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (89' Bielčik), Ferenčič, Baranovič (56' Gimeš), Némethy (81' Zríni), Halabrín.

Zápas sme začali veľmi dobre a aktívne. Súper za zatiahol na svoju polovicu a snažil sa hrať na rýchle brejky. My sme sa snažili kombinačnou hrou dostať na dostrel k bráne, ale málo sme využívali krídelné priestory a naše kolmé prihrávky súper zachytával. Nevychádzali nám ani štandardné situácie.

V druhom polčase sme Ferenčiča posunuli na hrot a začali hrať po krídlach. Vypracovali sme si dostatok šancí, ale aj keď sme prekonali brankára, súper vykopol z bránkovej čiary. Vytúžený gól sme strelili po peknej akcii z ľavej strany, keď Vávra vysunul Pechu , ten krásne posadil loptu Ferenčičovi na hlavu a nedal brankárovi šancu. Zaslúžené víťazstvo nad kvalitným súperom si ceníme.

Gól Myjavy: 76' Ferenčič

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran, Fukna /K/, Kočica, Jánošík, Matušica, Predmeský, Tobiaš (76' Čerešňa), Tomašech (56' Matej Beran), Malíček (56' Všetula), Latiphy (41' Oliver Černek).

V priemernom zápase sme mali celozápasovú prevahu, počas ktorej sme si vypracovali viacero dobrých streleckých a gólových príležitostí. Dve sme dokázali využiť zásluhou dobre hrajúceho Tomašecha. V prvom polčase sme dominovali, mali sme dominantné držanie lopty na svojich kopačkách. Súper sa zameral na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. Z viacerých dobrých možností sme však využili len jednu, keď Tomašech s prehľadom obstrelil vybiehajúceho brankára 1:0. Ďalšie možnosti Malíčka, výborné strely Tomašecha či Fuknu zostali po výbornom zákroku brankára hostí resp. brvne nevyužité.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a hneď v 42. minúte sme po prihrávke Olivera Černeka a zakončení Tomašecha vyhrávali 2:0. Po góle sme kontrolovali priebeh zápasu, tempo hry sa zvoľnilo. S prehľadom sme zápas dotiahli do víťazného konca, na čo nám dnes stačil priemerný výkon.

Góly Myjavy: 29' a 42' Tomašech