13. kolo (26. 10. 2014) : Športové kluby Blava 1928 - Spartak Myjava 0:2 (0:1)

13. kolo (26. 10. 2014) : Športové kluby Blava 1928 - Spartak Myjava 2:3 (2:3)

Športové kluby Blava 1928 - Spartak Myjava 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín (89' Žúrek), Čobrda (40' Švancara), Egri, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko (88' Zríni), Ferenčič, Némethy (90' Bielčik), Gimeš.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Góly Myjavy: 18' Némethy, 68' Copko

Športové kluby Blava 1928 - Spartak Myjava 2:3 (2:3)
Zostava Myjavy: Dedík, Jakub Beran (41' Latiphy), Fukna /K/, Kočica, Jánošík, Matušica, Predmeský, Tobiaš (73' Matej Beran), Tomašech, Malíček (60' Harmady), Oliver Černek (80' Všetula).

Mimoriadne náročný zápas proti fyzickému súperovi, ktorý hral systémom nakopávania dlhých lôpt na svojich útočníkov. Zápas sme začali veľmi aktívne a výsledkom bol náš vedúci gól v 6. minúte, keď po faule na Malíčka premenil pokutový kop Fukna. 0:1. Hneď o tri minúty domáci vyrovnali, keď sme zahrávali rohový kop, súper sa dostal k lopte a po rýchlej akcii bolo 1:1. V 11. minúte zápasu lopta za obranu domácich, výborné prebratie lopty Malíčkom a pohotové zakončenie. 1:2. V 14. minúte súper nepremenil prísne nariadenú 11-ku, keď strelu vystihol Dedík. To však nebolo v úvode zápasu všetko. V 16. minúte premenil Oliver Černek na tretí gól výbornú prihrávku od Kočicu. 1:3. Potom sa hra ukľudnila a mali sme herne navrch, avšak ďalšie možnosti Tobiáša (100%) a Malíčka zostali nevyužité. Súper znižoval v 32. minúte, keď po strate lopty v strede zakončoval nepokrytý hráč v 16-ke. 2:3.

Priebeh druhého polčasu poznačilo vylúčenie nášho hráča Predmeského v 45. minúte. Samozrejme domáci sa to snažili využiť, my sme im však veľkým nasadením znemožňovali vytváranie gólových príležitostí. Súper sa snažil dostávať do blízkosti našej brány nakopávanými loptami, resp. zo štandardných situácií. Hralo sa veľmi bojovne a dôrazne, za čo boli viacerí hráči, prevažne naši, odmenení žltými kartami. Zápas sme však zvládli a ukázala sa mentálna sila kolektívu, ktorý sa dokázal vysporiadať s priebehom ťažkého zápasu. Chlapci si za predvedený výkon a túžbu po víťazstve zaslúžia poďakovanie.

Góly Myjavy: 6' Fukna (pokutový kop), 11' Malíček, 16' O. Černek