15. kolo (9. 11. 2014) : MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

15. kolo (9. 11. 2014) : MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Egri, Kozák, Flamik /K/, Vávra, Pecha, Copko, Ferenčič, Fukna, Gimeš (76' Kulíšek).

Naši hráči sa ťažko vysporiadali s tým, že v prípade zisku čo len bodu, môžu zimovať na prvom mieste tabuľky. K tomu sa pridal nekvalitný povrch hracej plochy, nepríjemný spôsob hry domácich a množstvo nepochopiteľných výrokov rozhodcov a výsledkom bol totálne nekoncentrovaný výkon z našej strany. V nervóznom stretnutí o prvé miesto sa zrodilo minimum šancí a ku konečnému skóre sme domácim dopomohli sami, keď prvému gólu predchádzal nedôrazný odkop do stredu ihriska a druhú príležitosť na skôrovanie s bravúrou zvládol rozhodca, keď kľučku domáceho útočníka do stojaceho obrancu ohodnotil penaltou a žltou kartou...

Napriek výsledku a nepodarenému výkonu chcem všetkým hráčom poďakovať za účinkovanie v súťaži, prístup k tréningom a vytvorenie výbornej partie. Budeme sa zo všetkých síl snažiť v odvetnej časti ročníka maximálne zdramatizovať boj o postup do 1. ligy dorasteneckej ligy.

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Kočica, Jánošík /K/, Matušica, Predmeský, Tobiaš, Tomašech, Šarudi (61' Všetula), Malíček, Latiphy (53' Jakub Beran), Harmady (80' Čerešňa).

V poslednom zápase jesennej časti sme nastúpili na nekvalitnej umelej tráve v Dubnici. Čakal nás ťažký, futbalovo vyspelý súper. Naším cieľom bolo úspešne zavŕšiť vydarenú jeseň. Od začiatku sa nám to aj darilo a na ihrisku sme mali miernu prevahu. Dobre sme kombinovali a dobrý vstup do zápasu sme potvrdili gólom Kočicu v 6. minúte. 0:1. V ďalšom priebehu sme mali dve dobré možnosti , najprv Harmady po centri Šarudiho zakončoval nad bránu a dobrú strelu Latiphyho domáci brankár vytlačil na roh. Hral sa svižný futbal a domáci hrozili rýchlymi kontrami cez nebezpečného Zaťka. Najväčšiu možnosť domácich sme hasili na bránkovej čiare (Matušica s Jánošíkom).

V druhom polčase začali aktívnejšie domáci, ktorí zrýchlili hru a začali lepšie kombinovať. Aktivita sa im vyplatila, keď z nakopnutej lopty a našom zaváhaní v obrane sa presadil Zaťko. 47. minúta - 1:1. Bola to pre domácich netypická situácia (nakopnutá lopta), pretože hrali prevažne kombinačne po zemi. Po strelenom góle pokračovali v aktivite v snahe streliť vedúci gól. My sme však už ďalší gól domácim streliť nedovolili, naopak v závere sme sa ocitli v dobrej streleckej príležitosti, ale Kočica strieľal vedľa brány. Zápas tak skončil remízou, s ktorou sme podľa priebehu zápasu spokojní.

Chlapcom by som chcel poďakovať za výborné výkony v jesennej časti a pekné futbalové momenty , ktoré nám trénerom a divákom pripravili.

Gól Myjavy: 6' Kočica