19. kolo (29. 3. 2015) : FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

19. kolo (29. 3. 2015) : FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 1:1 (1:0)

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Dominik Janček, Jakub Halabrín, Viktor Čobrda (65' Juraj Durec - 80' Dávid Švancara), Peter Egri, Samuel Flamik /K/, Erik Vávra, Erik Pecha, Dávid Copko, Dominik Ferenčič, Dávid Kozák, Dominik Némethy (65' Lukáš Gimeš).

Do zápasu sme nastupovali s vedomím, že domáci v jarnej časti nestratili ani bod a majú momentálne výbornú hernú formu. Dlhšie ako inokedy sme sa prispôsobovali vlastnostiam terénu a prvý polčas sa vyznačoval veľkým množstvom nepresností a prerušovanou hrou. Nemohli sme sa dostať do potrebného tempa a preto sme si nevypracovali gólové šance ani štandardné situácie.

Do druhého polčasu sme vybehli so snahou o väčšiu aktivitu, o častejšie zakončovanie a snahou dostať sa do vedenia. Vypracovali sme si niekoľko voľných kopov, rohových kopov a streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti, ale nič neviedlo k nášmu gólu. Zbytočne sme niekoľko krát stratili loptu nesprávnym vhadzovaním a práve po takejto triviálnej situácii sme súperovi ponúkli šancu, ktorú po následnom zlom bránení na našej pravej strane využil k rozhodujúcemu gólu. Po inkasovanom góle sme ešte viac zvýšili aktivitu, najmä po prestriedaní a preskupení hráčov, ale s našou prevahou sme súčasne aj pootvorili súperovi priestor na nebezpečné protiútoky. V 78. minúte sa po obetavom zákroku vážne zranil o konštrukciu vlastnej brány Durec, ktorý nakoniec skončil v nemocnici s tromi zlomenými rebrami. V závere stretnutia sme po štandardke dosiahli vyrovnávací gól, ktorý rozhodcovia pre údajný ofsajd neuznali. Obrazu hry by asi zodpovedala remíza, ale je faktom, že naši hráči sa nepohybovali s potrebnou ľahkosťou a absentovala aj potrebná hravosť a futbalovosť.

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 1:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Igor Dedík, Jakub Beran, Boris Kočica, Vladimír Jánošík /K/, Michal Matušica, Stanislav Šarudi, Roman Malíček, Kristián Koníček, Ondrej Čerešňa (51' Viktor Všetula), Oliver Černek, Matej Beran (56' Navid Latiphy).

V náročnom zápase na nerovnom teréne sme odohrali zápas vo veľkom nasadení. V prvom polčase sme herne dominovali, predviedli sme viacero pekných futbalových akcií, na našu škodu sme ich nedokázali dotiahnuť do gólového zakončenia. Vo viacerých momentoch nás súper zastavoval zákrokmi, ktoré boli na hranici dovoleného. Prišlo však jediné zaváhanie v celom zápase a súper zo štandardnej situácie na 3 krát skóroval. 1:0. Gól nás mrzel, lebo bol z kategórie “lacných“. Táto situácia nás nezlomila a ešte do polčasu sme zvýšili úsilie. Nepodarilo sa nám však zužitkovať ponúknuté možnosti.

Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom vyrovnať a nakloniť misky váh na svoju stranu. Svoje snaženie sme korunovali v 68. minúte, keď po Matušicovom centri a priťuknutí Malíčka vyrovnával Latiphy. 1:1. Od tohto momentu nabrala hra ešte väčší spád. Obidve družstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Víťazný gól mal na hlave Oliver Černek, ale jeho hlavička v závere zápasu skončila tesne vedľa. Na výkone svojho družstva si cením nezlomnú vôľu, úsilie a nasadenie vo výsledkovo nepriaznivo sa vyvíjajúcom zápase.

Gól Myjavy: 68' Latiphy