23. kolo (25. 4. 2015) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:1 (0:0)

23. kolo (25. 4. 2015) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:2 (0:1)

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dominik Janček, Jakub Halabrín, Viktor Čobrda (69' Dominik Fukna), Peter Egri, Samuel Flamik /K/, Erik Vávra, Erik Pecha, Dávid Copko (86' Jakub Kulíšek), Dominik Ferenčič, Dávid Kozák, Dominik Némethy (69' Lukáš Gimeš).

Zápas začal vo vysokom tempe, defenzívu domácich sme neustále zamestnávali rýchlymi protiútokmi a štandardnými situáciami. Rozhodca povolil v prvom polčase tvrdú hru na hranici pravidiel a preto sa málo prerušovalo a hra mala spád. Súpera sme do ničoho vážneho nepustili, ale ani my sme brejky a centrované voľné priame kopy zo strán do brány nedostali.

Hneď v úvode druhého polčasu sme sa po vtipnej kombinácii dostali do šance, ktorú s prehľadom zakončil Ferenčič a zužitkoval tak technickú prihrávku Copka. Chceli sme čo najskôr pridať druhý gól, aby sme otupili pravdepodobný nápor domácich, ale naopak, udreli domáci. Po zbytočnom faule a následnom centri do pokutového územia sme loptu neodhlavičkovali do bezpečia a zabiehajúci hráč Prievidze z blízka volejom nekompromisne vyrovnal. Zápas sa tak začal od znova, ale v 64. minúte predviedol Čobrda netaktický obranný zákrok vo vlastnom pokutovom území, odpískanú penaltu domáci premenili a ujali sa vedenia 2:1. Rozhodca, ktorý dovtedy nechával hru voľne plynúť a nevytiahol ani jednu kartu, začal hru prerušovať a v priebehu dvadsiatich minút vytiahol 6 krát našim hráčom žltú kartu. Domáci sa nechali naviac pravidelne ošetrovať a preto sme sa nemohli dostať do potrebného tlaku. Po preskupení a prestriedaní sme sa dostali do záverečného náporu, ale domáci umnou zdržiavacou taktikou tesný náskok ubránili.

Gól Myjavy: 49' Ferenčič

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Kristián Hrdlička, Jakub Beran, Boris Kočica, Vladimír Jánošík /K/, Michal Matušica, Matúš Tomašech, Stanislav Šarudi (77' Boris Tobiaš), Roman Malíček (78' Viktor Všetula), Kristián Koníček, Ondrej Čerešňa (53' Navid Latiphy), Oliver Černek.

V dnešnom zápase, ktorý poznamenalo veterné počasie, sme boli svedkami bojovného zápasu s množstvom osobných súbojov. Dva krát sme viedli, ale súper dokázal vždy vyrovnať. V 11. minúte sa presadil individuálne Černek a strelou z vnútra 16-tky nedal brankárovi šancu. Gólu predchádzala výborná prihrávka Tomašecha. Ďalšiu šancu mal na konci 1. polčasu Malíček, keď postupoval na domácu bránu, no tiesnený domácim hráčom zakončoval len do brankára. Domáci mali jednu možnosť na skórovanie, ale pre nás nepríjemnú situáciu sme ustáli.

V druhom polčase v 52. minúte domáci vyrovnávali z veľmi prísnej 11-tky. 1:1. O 5 minút sme takú istú situáciu využili aj my, keď po ruke domáceho hráča v 16-tke skóroval Malíček 1:2. V 66. minúte urobil inak dobre chytajúci brankár Hrdlička chybu a z následného rohu sme tečovanou strelou inkasovali. 2:2. Vzhľadom na priebeh zápasu a predvedenú hru je remíza spravodlivá.

Góly Myjavy: 10' O. Černek, 58' Malíček (pokutový kop)