Starší a mladší dorast: 27. kolo

27. kolo (24. 5. 2015) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dominik Janček, Jakub Halabrín, Peter Egri, Dominik Fukna (57' Dávid Švancara), Samuel Flamik /K/, Erik Vávra, Erik Pecha, Dávid Copko, Dominik Ferenčič, Lukáš Gimeš (75' Jakub Kulíšek), Dávid Kozák.

V zápase slabej úrovne sme sa prispôsobili nefutbalovému prejavu domácich. Pristúpili sme na nakopávanie, súboje a kúskovanie hry. Domáceho brankára sme ohrozovali len strelami zo strednej vzdialenosti, ale ani jedna nenašla svoj cieľ. Takisto štandardné situácie, konkrétne rohové kopy nám absolútne nevychádzali a tak o výsledku zápasu rozhodol v 76. minúte Ferenčič, ktorý pohotovo zakončil vrátenú štandardku, keď presne centroval Kozák.

Gól Myjavy: 76' Ferenčič

Zostava Myjavy: Kristián Hrdlička, Boris Kočica, Vladimír Jánošík /K/, Michal Matušica, Jakub Predmeský (41' Jakub Beran), Boris Tobiaš (58' Oliver Černek), Matúš Tomašech, Stanislav Šarudi, Roman Malíček, Kristián Koníček, Ondrej Čerešňa (65' Navid Latiphy).

V dnešnom stretnutí sme boli svedkami svižného futbalu z obidvoch strán, ktorý sa musel divákom páčiť. My sme mali dobrý vstup do zápasu a už v 2. minúte sme mohli ísť do vedenia, ale Tomašech v dobrej pozícii mieril nad. Domáci odpovedali rýchlymi kontrami a štandardnými situáciami. Jednu z nich výborným zákrokom zlikvidoval brankár Hrdlička. Prvý gól zápasu mal na hlave Kočica, ale lopta sa od brvna odrazila na čiaru a následne sme loptu nedokázali dotlačiť do siete.

Druhý polčas mal lepšiu úroveň, o čo sa starali obidve družstvá. My sme mali hernú prevahu a domáci sa snažili rýchlymi kontrami prekvapiť našu obranu. Boli sme to my, ktorí sa ujali vedenia po dobrej kombinácii v strede ihriska a následnej strele Jánošíka. 50. minúta - 0:1. Už o tri minúty mohlo byť všetko inak, keď po vylúčení Kočicu domáci kopali 11-tku, ale ani na dvakrát neprekonali dobre chytajúceho Hrdličku. Od tohto momentu nás stál zápas veľmi veľa síl, ale chlapci dnes predviedli kolektívny výkon a po viacerých pekných akciách aj v desiatich mohli zvýšiť vedenie. To sa do konca zápasu nezmenilo a tak sme po kvalitnom výkone s dobrým súperom získali 3 body, ktoré si veľmi ceníme. Pochvala pre celý tým za srdiečko a veľkú túžbu po víťazstve.

Gól Myjavy: 50' Jánošík