1. kolo (8. 8. 2015) : Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 3:4 (3:0)

1. kolo (8. 8. 2015) : Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 3:4 (3:0)
Zostava Myjavy: Kristián Hrdlička (65' Radovan Hodál), Jakub Halabrín, Viktor Čobrda (46' Jakub Karas - 62' Dominik Fukna), Samuel Flamik /K/, Boris Kočica, Stanislav Šarudi, Roman Malíček, Damián Havlík, Vladimír Jánošík, Michal Matušica, Samuel Kňažek (78' Ondrej Čerešňa).

Od začiatku zápasu sme mali kontrolu nad dianím na ploche. Vypracovali sme si výraznú územnú prevahu a vysoký počet vyložených šancí z hry a okrem toho aj 2 - 3 ďalšie šance po našich rohových kopoch. Okrem tejto skutočnosti sme dosiahli tri góly, ktoré boli výsledkom kombinačných akcií a kvalitných finálnych prihrávok. Ich autormi boli na 1:0 Jánošík, na 2:0 hlavou Šarudi a na 3:0 Malíček. Po výmene strán sme nastúpili s jedinou zmenou, keď nepresného Čobrdu nahradil Karas, ktorý sa posunul na hrot útoku, ale krátko na to sa vážne zranil a museli sme pristúpiť k ďalšej neplánovanej zmene.

Úvod druhého polčasu nás zastihol absolútne nekoncentrovaných a uspokojených s priebežným výsledkom. Výsledkom bol krutý trest, keď sme po školáckych chybách, lacných stratách lopty a nedôraze našich obrancov inkasovali za 13 minút štyri góly!!! Potom sa súper opäť zatiahol do defenzívy a bránil nečakaný výsledok. Enormnou snahou sme si vypracovali šance na zvrat skóre, ale chýbal nám kľud v koncovke a súper udržal tesné víťazstvo.

Vzhľadom na vývoj zápasu je konečný výsledok pre všetkých veľkým sklamaním a nečakanú stratu sa budeme snažiť vykompenzovať v najbližšom výjazdovom zápase na Domine Bratislava.

Góly Myjavy: 29' Jánošík, 34' Šarudi, 39' Malíček

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Igor Dedík, Juraj Foltín (66' Lukáš Kodaj), Navid Latiphy (51' Richard Boor), Jakub Predmeský, Matúš Tomašech, Oliver Hornáček (51' Tomáš Zmeko), Erik Zula (51' Marek Tomka), Kristián Koníček /K/, Slavomír Gálik, Alex Kusý, Martin Brezina.

V slušnom zápase sme mali v úvode zápasu prevahu, počas ktorej sme si vypracovali viacero dobrých streleckých a gólových príležitostí. Prvú sme využili zásluhou aktívne hrajúceho Kusého, ktorý sa zbavil obrancu a brankárovi hostí nedal šancu - 8. minúta 1:0. V prvom polčase sme mali dominantné držanie lopty na svojich kopačkách. Súper sa zameral na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. Museli sme byť pozorní, lebo hostia mali vo svojich radoch šikovných hráčov. V čase, keď sa hra v poli vyrovnala sme udreli druhý krát, keď v 30. minúte po centri Kusého hlavou presne trafil Hornáček. 2:0. Ďalšie možnosti Gálika či Latiphyho zostali po zákrokoch brankára hostí nevyužité.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a hneď v 48. minúte sme po prihrávke Kusého a faule na Zulu v 16-ke zahrávali pokutový kop a Predmeský  sa nemýlil. 3:0. Po góle sme kontrolovali priebeh zápasu, tempo hry sa zvoľnilo aj vplyvom úmornej horúčavy. Nevyhli sme sa však malému zaváhaniu v obrane, keď slabú prihrávku na brankára vystihol hráč hostí a znížil na 3:1 (63. minúta). Zápas sme aj napriek inkasovanému gólu dotiahli do víťazného konca.

Víťazstvo si ceníme, pretože to bol úvodný majstrovský zápas a hral sa v nefutbalových podmienkach (na pravé poludnie - veľmi teplo).

Góly Myjavy: 8' Kusý, 30' Hornáček, 48' Predmeský (pokutový kop)