3. kolo (22. 8. 2015) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 3:1 (1:0)

3. kolo (22. 8. 2015) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 4:1 (3:0)

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 3:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Radovan Hodál, Jakub Halabrín (77' Mário Žúrek), Viktor Čobrda, Samuel Flamik /K/, Boris Kočica, Dominik Némethy (71' Ondrej Čerešňa), Stanislav Šarudi (79' Boris Tobiaš), Roman Malíček, Vladimír Jánošík, Michal Matušica, Samuel Kňažek (83' Oliver Černek).

Úvod prvého polčasu bol v znamení vzájomného oťukávania a hry na istotu so snahou neurobiť zbytočnú chybu. Postupne sme získavali územnú prevahu a vypracovali sme si niekoľko pološancí, ktoré sme vo finálnej časti nedotiahli do gólového vyústenia. Napriek tomu sme vyrobili v defenzíve niekoľko okienok a ponúkli sme súperovi možnosti zakončiť, ale vďaka nepresnosti trval stav 0:0 až do 30. minúty. Vtedy sa nám vydarila kombinácia v strednej vertikále útočnej zóny a akciu presne zakončil Jánošík.

V druhom polčase sme spresnili hru a mali sme kontrolu nad zápasom. V 61. minúte dostal ideálnu prihrávku Malíček, ktorý bol v pokutovom území faulovaný a z následnej penalty zvýšil na 2:0 Flámik. Na poisťovacích 3:0 zvýšil po rohovom kope nechytateľnou strelou do šibenice Kočica. V zápätí sme sa nevyhli na ľavej strane fatálnej chybe a súper skorigoval na 3:1. V závere mál po individuálnom prieniku gólovú príležitosť Čerešňa, ale nastrelil ležiaceho brankára. V závere sme po vystriedaní štyroch hráčov kontrolovali priaznivý výsledok.

Hráči podali kolektívny výkon, ale stále máme najmä v ofenzívnej fáze na čom pracovať. Konečný výsledok považujem vzhľadom na priebeh zápasu a dianie na hracej ploche za spravodlivý a zaslúžený. Chcem vyzdvihnúť kvalitný a zodpovedný výkon defenzívnej osi zostavy - Čobrdu, Kočicu a Flámika a z krajných hráčov najmä Kňažeka.

Góly Myjavy: 29' Jánošík, 61' Flamik (pokutový kop), 71' Kočica

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 4:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Igor Dedík, Dalibor Dubovský, Marek Tomka (65' Matúš Vyskoč), Jakub Predmeský, Matúš Tomašech, Oliver Hornáček, Erik Zula (57' Tomáš Zmeko), Kristián Koníček /K/, Slavomír Gálik (74' Juraj Foltín), Alex Kusý, Martin Brezina.

Úvod zápasu sa niesol v obojstrannej aktivite streliť úvodný gól. Postupom času sme začali získavať územnú prevahu, ktorú sme záverom polčasu aj pretavili do gólov. Prvý gól sme strelili v 31. minúte po krídelnej akcii z ľavej strany, keď Kusý centroval do šestnástky a Tomka krížnou strelou nedal brankárovi hostí šancu. 1:0. O päť minúť neskôr zachytil Tomašech v strede poľa rozohrávku hostí a individuálnu akciu cez troch protihráčov zakončil strelou, ktorá tečovaná skončila v sieti. 2:0. Gól do kabíny sme vsietili v 38. minúte po peknej kombinačnej akcii, keď Zula vysunul do krídelného priestoru Kusého, ktorý našiel pred bránou osamoteného Galíka a bolo 3:0. Polčasové víťazstvo bolo plne zaslúžené.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a snažili sme sa hrať dopredu. Súper to ale nevzdával a z protiútoku v 50. minúte po kolmej prihrávke stredom našej obrany sa súperov hráč ocitol sám pred naším brankárom a strelou povedľa neho znížil stav stretnutia na 3:1. Na obdržaný gól sme hneď v 53. minúte odpovedali gólom z rohového kopu, ktorý zahrával Hornáček a osamotený Tomka na zadnej tyči hlavou zvýšil stav stretnutia na 4:1. Aj po prestriedaní ďalších hráčov sme si vypracovali množstvo príležitostí, ktoré sme ale nedokázali využiť a tak sa zápas skončil našim zaslúženým víťazstvom.

Za predvedený výkon si chalani zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: 30' a 52' Tomka, 34' Tomašech, 37' Gálik