Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 4. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
4. kolo (29. 8. 2015) : FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:1 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
4. kolo (29. 8. 2015) : FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:7 (0:5)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín, Čobrda (74' Havlík), Flamik /K/, Kočica, Némthy (74' Žúrek), Šarudi, Malíček (70' Tobiaš), Jánošík, Matušica (46' O. Čerešňa), Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Na rozdiel od minulého zápasu sme nezačali opatrne a vzájomným oťukávaním, ale sebavedomo a nátlakovo. Súper nemal priestor ani čas podnikať protiútoky či držať loptu a z toho vyplynul dlhodobý značný tlak na domácich, ktorí sa v deviatich hráčoch nasťahovali pred a do vlastného pokutového územia. Naše vypracované šance z hry či po štandardkách a strelecké pokusy zo strednej vzdialenosti končili na telách obetavo brániacich domácich, tesne vedľa brány, alebo v náručí domáceho brankára. Najaktivnejší v tomto smere boli Kočica, Malíček, Némethy a Šarudi.

Po šiestich nevyužitých gólových príležitostiach sa nám podarilo v úvode druhého polčasu otvoriť skóre zápasu, keď Némethy dostal po nacvičenej hernej situácii kolmú prestrkávačku do pokutového územia a umiestnenou strelou k vzdialenej žrdi otvoril skóre. Po prestriedaní zranených, ale aj najunavenejších hráčov sme si aj naďalej vytvorili celý rad ďalších príležitosti, ale ani Némethy, Jánošík, Tobiáš či agilný Čerešňa (nastrelil žrď) druhý - poisťovací gól nepridali. V samotnom závere domáci hrali na hranici maximálneho rizika a nakopávanymi loptami si vybojovali niekoľko štandardných situácií a po jednej z nich a následnej strele si vypracovali najväčšiu svoju šancu. Hodál neudržal prudkú strelu, ktorá mu vypadla a domáci útočník z bezprostrednej blízkosti netrafil ani loptu...

Zisk troch bodov bol maximálne zaslúžený,ale chudobný výsledok absolútne nevystihuje pomer síl na hracej ploche.

Gól Myjavy: 47' Némethy

MLADŠÍ DORAST U17 :

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:7 (0:5)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomka, Kodaj, Predmeský, Tomašech, Hornáček (36' Boor), Zula, Koníček /K/ (41' Foltín), Gálik (54' Zmeko), Kusý (53' Dubovský), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Úvod zápasu sme začali vlažne, ale po prvom góle, ktorý vsietil Gálik v 6. minúte, sme rozbehli gólovú smršť. Súpera sme nepustili k lopte a dostávali sme ho do neriešiteľných situácií. Výsledkom boli góly v 9., 12., 16. a 22. minúte, ktorých autormi boli Zula (2x), Predmeský a Tomka. Okrem toho sme nevyužili viacero gólových príležitostí. Súpera sme počas prvého polčasu do ničoho nepustili.

V druhom polčase sa aj vplyvom veľkého tepla a priebežného stavu tempo zápasu zvoľnilo. Aj napriek tomu sme naďalej dominovali a pridali ďalšie dva góly v 48. a 61. minúte (Kusý, Zula).

Chlapci si za výkon zaslúžia pochvalu, pretože sme v celom zápase boli aktívni, predviedli sme viacero pekných kombinácií a zápas sme si futbalovo užívali.

Góly Myjavy: 6' Gálik, 9' 12' a 61' Zula, 16' Predmeský, 22' Tomka, 48' Kusý,