5. kolo (5. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 3:1 (3:1)

5. kolo (5. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 4:2 (3:0)

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 3:1 (3:1)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda (48' Havlík), Flamik /K/, Kočica, Némethy (60' O. Čerešňa), Šarudi (71' Tobiaš), Žúrek (46' Briška), Malíček, Jánošík, Matušica, Kňažek.

Do zápasu sme, pre nás proti neznámemu súperovi, vstúpili nešťastne. Hneď z prvého útoku sme po lacnej strate lopty v strede ihriska inkasovali po rýchlom protiútoku gól na 0:1. Našťastie nás tento moment zobudil a nakopol a v priebehu celého polčasu sme mali jasnú hernú aj územnú prevahu, ktorú sme vyjadrili gólmi Flamíka z dvoch pokutových kopov a Šarudiho po technickej strele, ktorej predchádzal chaos v obrane hostí. Útočnou a nátlakovou hrou sme si vytvorili ďalšie šance, ktoré ostali nevyužité.

V druhom polčase nastúpil za zraneného Čobrdu Havlík a v ďalšom priebehu nastúpili ďalší traja hráči z lavičky. Hra bola neurovnaná a zbytočným nepresnosťami sme stratili veľa lôpt a síl a súper často hrozil rýchlymi protiútokmi a najmä po štandardných situáciách, ktorých sme "vyrábali" zbytočne veľa. Napriek tomu sme mohli výsledok prikrášliť ďalšími gólmi, pretože šance Malíčka, Brišku, Čerešňu a Tobiáša boli z kategórie vyložených.

Výhru, najmä za výkon v prvom polčase, považujem za zaslúženú. Naše postavenie v tabuľke je ovplyvnené neodohratým zápasom v DOMINE Blava. Ešte dlho nás bude mrzieť prehra z úvodného kola, pretože sme mohli pokojne okupovať prvú priečku tabuľky.

Góly Myjavy: 15' a 36' Flamik (pokutové kopy), 21' Šarudi

Spartak Myjava - ŠK Žolík Malacky 4:2 (3:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomka, Kodaj, Predmeský, Tomašech, Hornáček (60' Boor), Zula (73' Vyskoč), Koníček /K/, Gálik, Kusý (64' Zmeko), Brezina (24' Foltín).

Od začiatku zápasu sme začali aktívne, súpera sme zatlačili na vlastnú polovicu a vypracovali sme si viaceré dobré príležitosti. Najväčšiu nepremenil Hornáček, keď ho vychytal brankár hostí. Ďalšiu výbornú možnosť mal Tomka, ale hlavičkoval vedľa brány. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a spoliehali sa na rýchle protiútoky, ktoré smerovali na nebezpečného Vaniša. Gólový účet sme načali v 28. minúte, 11-ku po ruke v 16-ke premenil Predmeský. 1:0. Už o dve minúty bolo 2:0, keď dobrú prihrávku Tomku zužitkoval Hornáček. Kvalitnú hernú pasáž sme zavŕšili gólom Tomku, ktorý krížnou strelou nedal brankárovi hostí šancu – 32. minúta 3:0. Až do konca polčasu sme herne dominovali a súper sa nepresadil. Záporom 1. polčasu bolo zranenie dobre hrajúceho Brezinu, ktorý po zrážke hlavami skončil s tržnou ranou v nemocnici.

Druhý polčas sme začali znova aktívne, ale boli to hostia, ktorí využili našu chvíľkovú stratu koncentrácie a v priebehu minúty strelili dva identické góly v 56. a 57. minúte. 3:2. Zápas sa razom zdramatizoval, hostia zacítili šancu, ale my sme našli správnu odpoveď na utlmenie ich snahy v podobe gólu Zulu v 62. minúte. 4:2. Gól nás upokojil a zápas sme si postrážili. V dobrom zápase potešil výkon celého družstva.

Góly Myjavy: 28' Predmeský (pokutový kop), 30' Tomka, 32' Hornáček, 62' Zula