Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 6. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
6. kolo (12. 9. 2015) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 1:0 (1:0)

Mladší dorast U17 :
6. kolo (12. 9. 2015) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:0 (2:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Flamik /K/, Briška (84' O. Čerešňa), Kočica, Némethy (61' Žúrek), Šarudi (89' Čobrda), Malíček (69' Halabrín), Havlík, Jánošík, Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi. Snažili sme sa hrať útočný, kombinačný futbal, súper nás však dobre dostupoval a hral vysoký presing, ktorým nám narúšal útočné kombinácie. Do vedenia sme sa dostali v 11. minúte po štandartnnej situácii, keď Šarudi pekne posadil loptu na hlavu Kočicovi. Hra sa odohrávala väčšinou medzi 16-tkami s množstvom osobných súbojov.

V druhom polčase sme chceli streliť poisťujúci gól, ale strely Janošíka a Malíčka súper zblokoval a strela Šarudiho skončila na brvne. Súper pohrozil po sérii rohov, keď loptu nedostal do brány. V závere zápasu bola hra rozkúskovaná a nervózna, z čoho pramenila červená karta Jánošíka.

Gól Myjavy: 11' Kočica

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Greguš, Dubovský, Tomka (70' Foltín), Boor, Predmeský, Tomašech, Zula (49' Latiphy), Koníček /K/, Gálik, Kusý (50' Zmeko), Brezina (73' Kodaj).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Vo výbornom zápase s doteraz najkvalitnejším súperom sme podali výborný výkon. Do zápasu sme vstúpili aktívne, mali sme lepšie držanie lopty a vypracovali sme si viacero výborných streleckých možností. Jednu z nich sme premenili po milimetrovom pase Predmeského, na ktorý si nabehol Tomka a strelou k tyči nedal brankárovi hostí šancu - 13. minúta 1:0. Aj po góle sme pokračovali v aktivite čoho výsledkom boli šance Gálika a Tomku (hlavou trafil brvno). Druhá hlavička Tomku už bola gólová, keď Predmeského roh trafil na našu radosť presne.

Súper bol počas celého zápasu nepríjemným protivníkom, hral dobrý technický a pritom dôrazný futbal. My sme sa s tým však dobre vysporiadali a zaknihovali sme cenné víťazstvo. Pochvalu si zaslúži celý tým za kvalitný výkon. Mínusom zápasu bolo zbytočné, aj keď prísne vylúčenie Latiphyho (aj hráča Interu), po vzájomnom strkaní. Už v utorok nás čaká dohrávka s Dominom Bratislava, na ktorú sa musíme zodpovedne pripraviť.

Góly Myjavy: 13' a 31' Tomka