Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 12. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
12. kolo (24. 10. 2015) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:1 (1:1) 

Mladší dorast U17 :
12. kolo (24. 10. 2015) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 7:0 (4:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Čobrda, Flámik /K/, Kočica, Némethy (76' Luknár), Tobiaš (64' O. Čerešňa), Šarudi, Malíček (64' Tomašech), Jánošík, Matušica, Kňažek (62' Havlík).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V ďalšom zo série zápasov (piaty zápas v priebehu štrnástich dní) sme nastúpili proti lídrovi súťaže. Ani nešťastná čerstvá domáca porážka z utorňajšej dohrávky proti HN Prievidza nezanechala na chlapcoch stopy a od začiatku sa patrične koncentrovali na zápas. Urobili sme síce v úvode hrubku, ale pozorný Hodál šancu súpera vychytal. V 7. minúte brankár hostí nepresne odkopol loptu a pozorný Malíček ju z 25 metrov prvým dotykom vrátil do odkrytej brány a otvoril skóre. V ďalšom priebehu mal zápas vysoké tempo a útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale pozorné obrany ani jedného súpera do vyložených šancí nepúšťali. V 18. minúte sme vyrobili zbytočnú štandardku, po ktorej sme po nedôslednom krytí spoluhráčov a zaváhaní brankára inkasovali na 1:1. Gól nás ale našťastie nezlomil a vzápätí sme si vypracovali dve výborné príležitosti, keď Kňažekovu strelu z uhla brankár vyrazil a Malíček o pár minút neskôr trafil na čiare stojaceho obrancu, keď brankár bol už prekonaný.

V podobnom trende prebiehal aj druhý polčas, ale tentoraz so šťastným koncom pre nás, keď v 73. minúte domáci kapitán Flámik kolmicou vysunul aktívneho Némethyho a ten s prehľadom prehodil vybiehajúceho brankára a upravil na konečných a zaslúžených 2:1.

Góly Myjavy: 7' Malíček, 73' Némethy

STARŠÍ DORAST U17 :

FKM Karlova Ves 7:0 (4:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský (56' Foltín), Tomka (56' Vyskoč), Latiphy (64' Zmeko), Predmeský, Hornáček (41' Allina), Zula, Koníček /K/, Gálik, Kusý, Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas nám vyšiel, aj keď úvod začali aktívnejšie hostia. Gól Zulu v 3. minúte nás však naštartoval k zaslúženému a výraznému víťazstvu. Od tohto momentu sme sa postupne dostávali do tempa a v 18. minúte to bol opäť Zula, ktorý uplatnil dôraz v 16-ke a zvýšil na 2:0. Aj keď sme viedli, súper sa snažil hrať futbal a predviedol viacero pekných futbalových akcií. My sme však naďalej hrali aktívne a útočne a výsledkom bol výborný výkon, ktorý gradoval v závere polčasu, keď najprv Predmeský využil pokutový kop za faul na Hornáčka. 3:0. Štvrtý gól pridal Latiphy, keď si sám rozbehol akciu, ktorú aj dohral. 4:0.

V druhom polčase sme priebeh zápasu kontrolovali. Súper sa snažil so zápasom niečo spraviť, hral aktívne, ale my sme ho do vyloženej akcie nepustili. Naopak pridali sme ďalšie góly - Kusý na 5:0 a Zula dva góly na 6:0 a 7:0. Výsledkom tak bolo sedemgólové víťazstvo, ktoré bolo pre sympaticky hrajúcich hostí kruté, ale pre nás úplne zaslúžené.

V zápase sme boli dominantnejší, futbalovejší a dôraznejší. Poďakovanie patrí celému tímu.

Góly Myjavy: 3' , 18' , 73' a 75' Zula, 32' Predmeský, 35' Latiphy, 64' Kusý