14. kolo (7. 11. 2015) : Spartak Myjava - MFK Skalica 1:1 (1:1)

14. kolo (7. 11. 2015) : Spartak Myjava - MFK Skalica 3:1 (2:1)

Spartak Myjava - MFK Skalica 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Čobrda /K/, Tomašech, Kočica, Némethy, Tobiaš, Šarudi, Malíček, Čerešňa (80' Zula), Matušica, Kňažek (87' Havlík).

Do derby zápasu proti Skalici sme nastúpili v pozmenenej a omladenej zostave. Zmeny boli vynútené, lebo Flamik bol vykartovaný, Jánošík a Halabrín chorí, Briška s Luknárom zranení a Šarudi s Havlíkom nastúpili s nedoliečenými zraneniami.

Prvý polčas mal mimoriadne vysoké tempo a kvalitu. Súper hral rýchly a silový futbal a my sme vyrábali vysoký počet štandardných situácií. Práve v týchto štandardkách sme prepadávali, lebo Skalica mala vyšších a agresívnejších hráčov. V 19. minúte sa Némethy prepracoval do vzdialenosti cca 22 metrov od brány a keďže nemal spoluhráča pre kombináciu, tak zakončil a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti - 1:0. Tak ako sme lacno ku gólu prišli, tak sme ešte lacnejší inkasovali. Pri pokuse o založenie útoku prihral Čobrda namiesto vlastnému brankárovi útočníkovi súpera, ktorý čakal v našej 16-ke a ten nikým neatakovaný poľahky vyrovnal - 1:1.

Druhý polčas už stratil tempo a presnosť a mužstvá mysleli hlavne na to, aby neinkasovali. Napriek tomu sa tak súper, ako aj my dostali do niekoľkých sľubných šancí, ale buď brankári, alebo vlastná nepresnosť zabránili zmene stavu. Konečný výsledok považujem za spravodlivý.

Gól Myjavy: 20' Némethy

Spartak Myjava - MFK Skalica 3:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomka, Kodaj, Latiphy (79' Dubovský), Predmeský, Hornáček, Koníček /K/, Gálik, Kusý (71' Foltín), Brezina, Vyskoč (52' Zmeko).

Dnes sme odohrali typický derby zápas, ktorý spĺňal všetky kritéria derby. Nechýbal náboj, tvrdé súboje, ale aj viacero pekných futbalových akcií.

Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe s lepším držaním lopty hostí. Gólovo sme však ako prví udreli my, keď po akcii Tomku sa v 10. minúte pohotovo presadil Latiphy. 1:0. Od tohto momentu sme predviedli viacero pekných akcií s neúspešnou koncovkou - Kusý, Hornáček. Preto prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu hostí v 34. minúte. 1:1. Naša odpoveď bola blesková - 36. minúta - Koníček - 2:1. Pekný gól priamo z rohového kopu.

Druhý polčas sa niesol v obojstrannej ofenzíve. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, takže na ihrisku nechýbalo vzrušenie. Súper bol futbalový a snažil sa o vyrovnanie. To sme však nedopustili a tretím gólom Hornáčka po krásnom priamom kope sme v 79. minúte poistili naše vedenie. 3:1.

Víťazstvo si veľmi ceníme, pretože sa zrodilo v ťažkom zápase s kvalitným súperom.

Góly Myjavy: 10' Latiphy, 36' Koníček, 79' Hornáček