Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2015/2016 mladšieho dorastu U17

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2015/2016 začnem slovami, že sme odohrali podobne ako v minulej sezóne herne výbornú, výsledkovo nadmieru uspokojujúcu časť, čo je z hľadiska herného rozvoja hráčov v tejto vekovej kategórii veľmi povzbudzujúce a motivačné.

Realizačný tím pracoval v zložení Stanislav Šturdík (tréner), Ján Duga (asistent trénera), Pavol Halabrín (vedúci družstva). Naším hlavným cieľom bolo zasvätiť hráčov do veľkého futbalu, do ktorého pomaly prichádzajú. Snažili sme sa družstvu dať vlastnú tvár, zapracovať hráčov do herného systému (4-4-2) a preniesť to všetko samozrejme do majstrovských zápasov. Chceli sme hrať atraktívny útočný futbal a s odstupom času môžeme konštatovať, že sa nám to vcelku darilo.

LETNÁ PRÍPRAVA:

V letnom prípravnom období prišlo k tradične veľkej obmene hráčskeho kádra, keď viacerí hráči prešli do kategórie U19 a káder sa doplnil o hráčov U15. Veľkým pozitívom bolo, že nenastal odliv hráčov z nášho klubu z kategórie U15 a väčšina prešla do U17. Do prípravy sa zapojilo 28 hráčov, z ktorých sme na konci júla vybrali káder 21 hráčov pre jesennú časť. Ostatní odišli na hosťovania do okolitých družstiev.

Letná príprava, ktorá prebiehala v domácich podmienkach, na umelej tráve /UT/ a prírodnej tráve v Brestovci, Starej Myjave a Turej Lúke. Príprava bola síce krátka, ale veľmi kvalitná a náročná, lebo sme si boli vedomí náročnosti súťaže, čo sa nakoniec potvrdilo v majstrovských zápasoch /MZ/. Trénovali sme vo viacdňových blokoch aj dvojfázovo. Mali sme vytvorené výborné podmienky na kondičnú aj hernú prípravu. Na regeneráciu sme využívali areál plavárne. Počas dvojfázových tréningov mali hráči zabezpečené stravovanie a ubytovanie. Jediným záporom bol, vzhľadom na krátky časový priestor, menší počet prípravných zápasov /PZ/, čo sme kompenzovali PZ počas jesennej časti súťažného ročníka. Výhodou nás trénerov U17 bolo, že viacerí hráči prešli v minulosti našimi rukami, takže sme poznali ich silné, ale aj slabé stránky. Na tom sme mohli stavať a v tréningovom procese pracovať na ich neustálom zlepšovaní resp. minimalizovaní slabín. Dôležitým faktorom bolo tiež, že z minulej sezóny zostala kvalitná kostra družstva, ktorá po doplnení o mladších hráčov vytvorila naozaj kvalitný tím.

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Veľmi dobre nám vyšiel vstup do MZ a podarilo sa nám potiahnuť sériu 6 víťazných zápasov. Potom prišlo mierne zaváhanie v zápase v Trnave s Lokomotívou, kde sme hrali bez našich piatich kľúčových hráčov a prehra 3:2 gólom z 11-ky v nadstavenom čase nás trošku mrzela. Ale možno práve táto prehra nás posunula herne aj mentálne ďalej a v zostávajúcich ôsmich zápasoch sme stratili len 2 body za remízu vo Vrábľoch 2:2. Vo väčšine zápasov sme herne aj výsledkovo dominovali a za zmienku stoja hlavne víťazstvá 2.0 s Interom, 4:0 s Hornou Nitrou, 4:1 s Dubnicou a 3:1 so Skalicou, ktoré si veľmi ceníme. V ďalších zápasoch sme dosiahli viaceré vysoké víťazstvá v N. Zámkoch 7:0, Púchove 4:0, Komárne 5:1, Leviciach 6:1 a s Karlovou Vsou 7:0. Veľmi nás teší, že sme nezaváhali v domácich zápasoch, no musíme uznať, že boli doma aj zápasy, ktoré nás stáli veľa síl (ČFK Nitra, Skalica). Hlavne derby zápas so Skalicou bol plný emócii a pekných futbalových momentov, v ktorom obidve mužstvá chceli vyhrať, a ktorý sme nakoniec úspešne zvládli.

Sme spokojní aj s faktom, že zápasy sme veľmi dobre zvládli či už na trávnatom povrchu, alebo na UT. Aj keď sme mali mladé družstvo (min. 50% hráčov v základnej zostave roč. 2000 - U16 ), dokázali sme sa súperom vyrovnať fyzickosťou a dôrazom.

V jesennej časti sme zaznamenali 13 víťazstiev, 1 remízu a 1 prehru. Získali sme 40 bodov (o 2 viac ako v minulej sezóne) s aktívnym skóre 59:14 a obsadili 1. miesto s náskokom 7 bodov pred Lokomotívou Trnava.

Najlepším strelcom družstva po jesennej časti je Erik Zula s 19 gólmi (jesennú časť odohral na poste útočníka), nasledujú Tomka 10, Gálik 7, Kusý a Hornáček po 5, Predmeský 4, Zmeko, Latiphy, Vyskoč po 2 a Tomašech, Koníček a Allina po 1 góle. Medzi hráčov s najvyšším počtom odohratých minút patrili Koníček Kristián, Gálik Slavomír, Brezina Martin a Tomka Marek. Medzi najlepších hráčov patril celý kolektív.

Kladom jesene bola dobrá tréningová dochádzka, kultivovaný herný prejav, herná disciplína a vysoké herné nasadenie všetkých hráčov, ktoré sme od nich vyžadovali. U viacerých hráčov bol zaznamenaný veľký futbalový progres. Musíme s radosťou konštatovať, že chlapci tvorili dobrú partiu (aj tu sú však ešte rezervy), čo sa potvrdilo na tréningoch aj v majstrovských zápasoch, keď sme dokázali zabojovať a spraviť všetko pre družstvo.

Chalani dokázali pripraviť pre divákov a nás trénerov radostné chvíle, pre ktoré sa oplatí robiť futbal. Treba dúfať, že budú pokračovať v nastolenom trende a tvrdo na sebe pracovať. Zároveň sme si však postavili latku veľmi vysoko, čo nás zaväzuje k poctivej práci v zimnej príprave, aby sme sa posunuli futbalovo ešte na vyššiu úroveň.

 

autor textu: S. Šturdík