Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2015/2016 staršieho dorastu U19

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Hodnotenie letnej prípravy a jesennej časti ročníka 2015/2016 staršieho dorastu U19 Spartaka Myjava z pohľadu trénera Dr. Radúza Dorňáka.

 

LETNÁ PRÍPRAVA:

Letná príprava /PO I/ sa začala 8. 7. 2015 a nastúpilo do nej 20 hráčov plus dvaja brankári. Niektorým hráčom bola ponuknutá možnosť hosťovania (Bielčík, Zríni, Gímeš) a do prípravy ani nenastúpili. Zmeny v kádri boli z aspektu kvality výrazné, pretože končiaci hráči pôsobili na dôležitých postoch a tvorili spolu rozhodujúce väzby v rámci systému hry (Egri, Pecha - Vávra, Copko - Ferenčič). Ešte v priebehu júla niektorí hráči opustili kabínu (Černek, Fukna a neskôr Žúrek na vlastnú žiadosť, Švancara pre zlý prístup), bratia Beranovci na doporučenie trénerov a Karas sa opakovane dlhodobo vážne zranil. Počet hráčov do poľa dramaticky klesol a na hosťovanie sme získali Kňažeka z AS a neskôr Luknára zo Senice. Brankársky post sme po vylúčení Jančeka z kádra a dlhodobom zranení Hrdličku riešili príchodom Hodála z AS na hosťovanie. Oslovení hráči zo Senice, ktorí sa tam nedostali do kádra, uprednostnili štart za Skalicu.

Okrem vysokého počtu "prvoročiakov" v základnej zostave (Kočica, Matušica, Čerešňa, Tobiáš, Jánošík) získali stále miesto aj hráči vekovo patriaci do U17 (Šarudi, Malíček a neskôr nastúpili aj Tomašech a Zula).

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Jesennú časť súťaže sme začali trestuhodnou porážkou doma s Topoľčanmi 3:4 (3:0), po ktorej nasledovala séria úspešných zápasov. Po nej sme sa dostali na tretie miesto s bodovou stratou na lídra. Úspešnú sériu ale ukončilo obdobie dlhodobej a opakovanej chorobnosti väčšiny hráčov, pre ktoré museli byť odložené dva zápasy (Horná Nitra a Púchov). Tento fakt sa významne podpísal nielen na fyzickom stave, ale aj na tom, že sme ako celok vypadli zo zápasového rytmu. Nasledovali tri po sebe idúce "anglické týždne", v ktorých sme z uvedených príčin postrácali rozhodujúce body, ktoré nám v súčasnosti chýbajú k tomu, aby sme atakovali čelo tabuľky (6-bodová strata). Nikto z hráčov si neudržal stabilnú formu a väčšinou sa jednalo o priemerné výkony tak jednotlivcov, ako aj celého mužstva. Pozitívnu výnimku tvorili výkony proti Hornej Nitre, Karlovej Vsi, Interu a Dubnici. Naopak podpriemerne sme zahrali vo Vrábloch, v Domine, v Púchove a v Leviciach. Po 15. Kole priebežne zimujeme na 6. mieste s bilanciou 7-5-3, 25:20 a 26 bodov. V počte ikasovaných gólov patríme k najlepším, ale v počte dosiahnutých k najhorším z vrchnej polovice tabuľky. V súvislosti s typológiou hráčov a ich fyzickým fondom patríme v súťaži k vekovo najmladším, ale vzrastovo aj k najmenším mužstvám.

Vhodným doplnením kádra plánujeme v zime tieto deficity vymazať a popracovať najmä na ofenzívnej fáze a efektivite pri zakončení.

Vzhľadom na výkonnostnú úroveň hráčov neodporúčame nikoho do zimnej prípravy s "A" mužstvom dospelých (pokračovať bude Flámik). Zimná príprava má stanovený začiatok na 7. 1. 2016.

 

autor textu: R. Dorňák, S. Šturdík