Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 16. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
16. kolo (5. 3. 2016) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 1:3 (0:1) 

Mladší dorast U17 :
16. kolo (5. 3. 2016) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:3 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 1:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín, Čobrda (85' Briška), Flamik /K/, Kočica, Tomašech, Šarudi, Čerešňa (63' Jánošík), Kovalovský (14' Némethy - 70' Malíček), Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Do prvého jarného zápasu sme nastúpili v plnej zostave a po vydarenej generálke aj s odhodlaním zvíťaziť. Prvou komplikácou bolo zranenie najlepšieho strelca zo zimnej prípravy - Kovalovského, ktorý sa zranil po sólovom nájazde na brankára už v 12. minúte. Druhú šancu sme už využili Flamíkom, ale ďalšie dve ostali trestuhodne nevyužité.

V druhom polčase prišiel nečakaný úder zo strany domácich, keď Hodál nesprávne odhadol rotáciu strely z voľného priameho kopu a strelou do stredu brány domáci vyrovnali na 1:1. Po krátkom útlme sme postupom času kontrolovali dianie na ihrisku a s územnou prevahou prichádzali aj ďalšie šance, z ktorých sme ale využili len dve. Ich autorom bol rozdielový hráč, kapitán mužstva - Flamík.

Víťazstvo bolo zaslúžené a podľa vývoja a počtu vyložených gólových šancí malo byť oveľa výraznejšie.

Góly Myjavy: 24' , 54' a 85' Flamík

MLADŠÍ DORAST U17 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Smetana, Brezina, Kodaj, Tomka (63' Vyskoč), Latiphy (41' Kusý), Predmeský, Hornáček (58' Dubovský), Zmeko (71' Koprna), Vrajko, Koníček /K/, Gálik.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V úvodnom jarnom zápase sme sa na víťazstvo veľmi nadreli. Začali sme síce aktívne, ale nedokázali sme sa strelecky presadiť. V hre bolo veľa nepresností, nedokázali sme zužitkovať finálne prihrávky. Vykúpením pre nás bol gól Zmeka v 38. minúte po centri Koníčka - 0:1.

Druhý polčas sa niesol v znamení prvého, domáci príkladne bojovali, čím nám veľmi znepríjemňovali dianie na ihrisku. Boli sme to však opäť my, ktorí sa strelecky presadili v 50. minúte. Loptu za obranu výborne spracoval Tomka a obstrelil brankára - 0:2. Vzápätí mal 100% šancu Kusý, keď po osi Hornáček –Gálik - Kusý posledne menovaný vo vyloženej šanci trafil len brankára. Mohol to byť zlomový moment zápasu, ale svojím nedôrazom v koncovke sme ponúkli šancu domácim, ktorí v 65. minúte znižovali na 1:2. To už sme hrali bez vylúčeného Brezinu a zápas sa razom veľmi zdramatizoval. Domáci ožili a v 71. minúte vyrovnávali z 11-ky. 2:2. Od tohto momentu sa obidve družstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V závere sme mali väčšie šťastie my, keď sa po dobrom centri Predmeského hlavou presadil Koníček - 2:3. Aj keď sme herne neoslnili (nervozita z prvého majstrovského zápasu), naše víťazstvo je zaslúžené.

Záporom zápasu bola slabšia herná disciplína, slabšia koncentrácia. Kladom bola túžba po víťazstve do poslednej minúty.

Góly Myjavy: 38' Zmeko, 50' Tomka, 78' Koníček