17. kolo (12. 3. 2016) : Spartak Myjava - SDM Domino 1:0 (0:0)

17. kolo (12. 3. 2016) : Spartak Myjava - SDM Domino 3:1 (1:0)

Spartak Myjava - SDM Domino 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín, Čobrda, Flamík /K/, Tomašech, Šarudi (86' Tobiáš), Malíček (65' Némethy), Jánošík, O. Čerešňa (46' Kočica), Matušica, Kňažek.

K prvému domácemu zápasu sme nastúpili s niekoľkými zmenami v zostave. Súper nás zaskočil aktívnou hrou a kultivovaným herným prejavom. Pôsobil futbalovejšie, ale k tomu sme mu do značnej miery pomohli sami. Dôvodmi boli prehraté osobné súboje, nepresné prihrávky, malá komunikácia, zbytočná zbrklosť a vysoký počet ďalších nevynútených chýb.

Počas prestávky sme si upresnili niektoré zámery, posunuli sme Flamíka z postu stopéra do stredovej formácie so snahou posunúť ťažisko hry vyššie smerom k súperovej bráne. Tento zámer sa podaril a jeho výsledkom bol jediný gól sviatočného strelca Kňažeka, ktorému asistoval práve Flamík. Gól pomohol tempu a úrovni zápasu, pretože my sme chceli pridať poisťovací gól a súper naopak vyrovnať. Výsledkom boli výborné gólové príležitosti na obidvoch stranách, ale brankári, ale aj nepresnosť strelcov už konečný výsledok neovplyvnili.

Gól Myjavy: 65' Kňažek

Spartak Myjava - SDM Domino 3:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Dubovský, Tomka (74' kodaj), Latiphy (41' Koprna), Boor, Predmeský, Hornáček, Zmeko (76' Allina), Vrajko, Koníček /K/, Kusý (61' Vyskoč).

V prvom jarnom domácom zápase sme sa od úvodu pustili do súpera a jasne sme dominovali. Hrali sme útočne a nátlakovo, s čím mal súper problémy. Vypracovali sme si dobré gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali pretaviť do gólu. Až prišla 25. minúta a center Tomku, zakončenie Kusého, ktoré po výbornom zákroku brankára hostí hlavou doklepol Zmeko - 1:0. Ďalšiu výbornú možnosť mal Tomka, ale v rozhodujúcom momente sa pošmykol a strela skončila vedľa. Gól mohol pridať aj Zmeko, ale tiež nemieril presne. Pekným momentom bolo zakončenie Hornáčka po ukážkovej krídelnej akcii.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a naša aktivita priniesla ovocie v 48. minúte, keď akciu po ľavej strane potiahol Koníček a jeho prudká lopta do 16-ky sa dostala k Tomkovi a ten nezaváhal - 2:0. Vzápätí mal vyloženú šancu Kusý, ale nechal vyniknúť brankára hostí, ktorý jeho strelu vytesnil mimo bránu. O 3 minúty bolo znížené, keď po strate koncentrácie pri štandardnej situácii hostí, sme nedôsledne bránili a bol z toho gól – 2:1. Hostia zrazu ožili a zápas dostal nový náboj. Z jednoznačného zápasu, v ktorom sme mohli jednoznačne viesť, bola zrazu dramatická zápletka. Vyrovnanie, ktoré by bolo pre nás kruté, sme však nepripustili. V 62. minúte potiahol loptu k súperovej 16-ke Predmeský a jeho následnú prihrávku zúžitkoval Zmeko - 3:1. Tým sme definitívne otupili snahu hostí a zápas sme s prehľadom uhrali.

Zápas nám ukázal, že pri 100% koncentrácii dokážeme podať výborný výkon, ale naopak pri menšom poľavení nás súper dokáže potrestať. Na odstránení nedostatkov budeme samozrejme počas týždňa pracovať, aby sme boli dobre pripravení na ďalší ťažký zápas, ktorý odohráme v Dubnici.

Góly Myjavy: 25' a 62' Zmeko, 48' Tomka