Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 18. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
18. kolo (19. 3. 2016) : MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:2 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
18. kolo (19. 3. 2016) : MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:2 (0:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín, Flamík /K/, Kočica, Tomašech, Šarudi (89' Tobiaš), Malíček (63' O. Čerešňa), Fako, Jánošík, Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

K ťažkému zápasu v Dubnici sme nastúpili po dvoch úvodných víťazstvách s cieľom uspieť. Zo zostavy na poslednú chvíľu vypadol pre chorobu Čobrda a tento fakt sa odzrkadlil na nekompaktnosti celej obrannej štvorky, ktorá hrala v improvizovanom zložení. Do úvodu sme vybehli s vysokým presingom a hneď z prvej akcie sme dosiahli gól, ktorý pre ofsajd nebol uznaný. V ďalšom priebehu sme kontrolovali hru a hrali na polovici súpera, ktorý organizovane bránil a hrozil rýchlymi protiútokmi po dlhých nákopoch na dvoch osamotených hráčov. V závere polčasu sa nám podarilo dať opäť gól, ale čiarový rozhodca bol proti a gól nebol uznaný.

Naša prevaha pokračovala aj v druhom polčase, ale chýbal nám lepší pohyb a potrebná presnosť. Po sérii chýb a nedostatočnom dôraze sme v 72. minúte inkasovali gól. Na tento fakt sme zareagovali preskupením hráčov a práve Šarudi, ktorý po presune do stredu stredovej formácie rozhodol o obrate vývoja zápasu. V 83. Minúte vyrovnal priamo z rohu na 1:1 a o tri minúty neskôr stál na správnom mieste a upravil na konečných 1:2. Súper v závere otvoril hru a po rýchlom protiútoku opať Šarudi predložil ideálnu finálnu prihrávku striedajúcemu Čerešňovi, ale ten individuálny nájazd nevyriešil správne a nenavýšil naše zaslúžené víťazstvo.

Góly Myjavy: 83' a 86' Šarudi

MLADŠÍ DORAST U17 :

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Smetana, Tomka (77' Vyskoč), Kodaj, Boor, Predmeský, Hornáček (62' Latiphy), Zmeko (80' Harmady), Koníček /K/, Gálik, Kusý (62' Koprna), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V dnešnom zápase sme si zmerali sily s kvalitným súperom z Dubnice. Od začiatku sa hral otvorený útočný futbal so snahou obidvoch družstiev streliť gól. Nám sa to podarilo ako prvým, keď sa v bežeckom súboji s obrancom domácich presadil Zmeko a bol z toho vedúci gól. 5. minúta - 0:1. Ďalšia identická situácia skončila iba rohovým kopom, lebo Zmeko v dobrej pozícii volil miesto zakončenia prihrávku na Gálika, ktorú zablokoval domáci hráč. Ďalšie šance (Zmeko, Tomka, Kusý) sme nedokázali premeniť a tak polčasový výsledok zostal nezmenený. Súper v prvom polčase hrozil hlavne rýchlym prechodom do útoku a dobrou prácou v krídelných priestoroch.

V druhom polčase začali lepšie domáci hráči, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól domácich, po zaváhaní brankára a obrany. 50. minúta - 1:1. Domáci ožili a v týchto fázach zápasu sme sa museli mať na pozore. Túto fázu hry sme ustáli a opäť sme zvýšili aktivitu, k čomu prispel hlavne striedajúci Koprna. Výsledkom našej aktivity bol vedúci a nakoniec aj víťazný gól Zmeka v 68. minúte, keď sa presadil z pokutového kopu. 1:2. Víťazstvo sme mohli zvýšiť, ale proti bol domáci brankár, ktorý zlikvidoval naše ďalšie príležitosti. Práve nepremenené možnosti nás mohli stáť víťazstvo.

Aj keď v hernom prejave boli rezervy, víťazstvo vzhľadom na množstvo šancí bolo zaslúžené.

Góly Myjavy: 5' Zmeko, 68' Zmeko (pokutový kop)