20. kolo (2. 4. 2016) : ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

20. kolo (2. 4. 2016) : ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 0:5 (0:2)

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín (62' Kňažek), Čobrda, Flamík /K/, Kočica, Šarudi, Malíček, Fako, Jánošík, Kovalovský, Matušica.

Zápas, ktorý domácim nič neriešil a nás mohol nechať v hre o prvé miesto sa odohral vo vyhrotenej atmosfére. Tomuto faktu prispeli domáci hráči svojimi zákrokmi po odohratí lopty a hlavný rozhodca, ktorý tieto likvidačné fauly nechcel vidieť a netrestal ich. Domáci len nakopávali a odkopávali loptu a sústredili sa na osobné súboje a defenzívnu činnosť. Tým rozložili naše snahy hrať technický futbal a neustálymi šarvátkami kúskovali hru a svojim antifutbalom nám zobrali potrebný kľud a pokoj. Napriek tomu hrozili protiútokmi po oslobodzujúcich odkopoch a po jednom z nich domáci hráč ľahučko obišiel Matušicu a presným centrom našiel neobsadeného spoluhráča, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu.

V druhom polčase sme si vytvorili drvivý tlak a nevyužili sme rad šancí, z ktorých najväčšie dve mal Jánošík a Šarudi nastrelil z voľného priameho kopu brvno. V čase najväčšieho tlaku si po rýchlom protiútoku domáci vybojovali rohový kop, po ktorom sa na zadnej žrdi dostal k odrazenej lopte neobsadený hráč a z blízka prestrelil bezmocného Hodála. Málo aktívneho Halabrína vystriedal Kňažek, ktorý svojou aktivitou rozhýbal pravú stranu a po jeho úniku a centri znížil Fako na 2:1.

Fraška sa neskončila ani po záverečnom hvizde. Hlavný rozhodca udelil po vyše minúte po ukončení zápasu druhú žltú kartu Malíčkovi za údajný neverbálny prejav, ktorý nevidel, pretože opúšťal hraciu plochu a stál k incidentu chrbtom... Malacky - Myjava 2:1.

Gól Myjavy: 82' Fako

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 0:5 (0:2)
Zostava Myjavy: Smetana, Tomka, Kodaj, Predmeský, Hornáček (62' Latiphy), Zmeko (50' Koprna), Vrajko (53' Harmady), Koníček /K/, Gálik, Kusý (53' Vyskoč), Brezina.

Zápas v Malackách, ktorý sme po prvý krát v jarnej časti odohrali na prírodnej tráve, sa niesol od začiatku až do konca v našej réžii. Súpera sme prakticky po celý zápas držali na dištanc a my sme naopak hrozili našou ofenzívou. Vysporiadali sme sa s nerovným a tvrdým terénom a dobre sme kombinovali, z čoho vyplynuli aj naše šance. Prvú sme premenili v 16. minúte, keď center Tomku upratal do siete Kusý - 0:1. Práve Kusý mohol premeniť ďalšiu možnosť, ale v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. Naša prevaha bola evidentná a vyústila do druhého gólu v 36. minúte, keď sa po zisku lopty v strede ihriska presadil pekným sólom Hornáček - 0:2.

Druhý polčas mal podobný scenár ako prvý a výsledkom toho boli ďalšie góly v domácej sieti. Najskôr sa strelecky prebudil Gálik, ktorý zužitkoval prihrávku Tomku - 44. minúta 0:3. Tento gól definitívne zlomil domácich a my sme pridali ešte dva. Najskôr v 49. minúte Predmeský z hranice 16-ky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 0:4 a skóre zápasu uzavrel v 70. minúte Koprna - 0:5. Do konca zápasu sa prakticky dohrávalo na domácej polovici a "zahodili" sme ďalšie gólové príležitosti.

Za výkon si chalani zaslúžia pochvalu, horšie to bolo s piatimi žltými kartami, ktoré by sme v takomto zápase určite nemali obdržať.

Góly Myjavy: 16' Kusý, 36' Hornáček, 44' Gálik, 49' Predmeský, 70' Koprna