21. kolo (9. 4. 2016) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:2)

21. kolo (9. 4. 2016) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín, Čobrda, Flamík /K/, Kočica, Šarudi (89' Luknár), Fako, Jánošík, O. Čerešňa (83' Briška), Matušica, Kňažek.

Do jednoho z najdôležitejších zápasov jari sme síce nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy, ale v bezprostrednom súboji o druhé miesto sme napokon boli úspešní. Zápas mal výbornú úroveň, hoci sa hral na podmočenom povrchu a za dažďa a vetra. Obidve mužstvá chceli vyhrať a útoky sa striedali na obidvoch stranách od úvodu až do konca, čo dokumentuje aj počet dosiahnutých gólov a vysoký počet nevyužitých šancí. Skóre otvoril Kňažek strelou z bezprostrednej blízkosti. Druhý gól pridal Fako, keď sa výborne zorientoval pred domácim brankárom a z otočky upravil na 0:2.

O tvrdosti stretnutia hovorí aj fakt, že sme "boli odmenení" piatimi žltými a jednou červenou kartou (Halabrín). O našom úspechu napokon rozhodla väčšia efektivita, taktická disciplína, väčšia túžba po víťazstve a vynikajúce individuálne výkony rozdielových hráčov (Šarudi, Fako, Kočica). Dosiahnuté góly, resp. vypracované šance boli výsledkom organizovaného presingu a rýchlych protiútokov do otvorenej obrany domácich. Našou výhodou bol fakt, že domáci stále doháňali náš náskok a my sme boli z tohto pohľadu v psychickej výhode. Domácich obdržaný gól vždy na niekoľko minút zrazil na kolená a vtedy sme dobre kombinovali a kontrolovali hru. Najdôležitejšou fázou zápasu a základom nášho úspechu bola fáza, kedy sa domácim podarilo znížiť na 1:2 a pod veľkým tlakom sme napokon vyprodukovali dve ukážkové kombinácie zakončené šancou, ale až pri druhej z nich sme opäť gólom Faka odskočili na dvojgólový náskok. Po vylúčení Halabrína tlak domácich pokračoval, ale vďaka striedaniam, ošetrovaniam a kúskovaniu hry sme domácim dovolili už len znížiť na konečných 2:3.

Góly Myjavy: 19' Kňažek, 29' a 64' Fako

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:2 (0:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Dubovský, Tomka, Boor, Tomašech, Zmeko (78' Harmady), Vyskoč (49' Latiphy), Vrajko (49' Koprna), Koníček /K/, Gálik (78' Allina), Brezina.

Dnes sa stretli dve kvalitné družstvá a výsledkom bol výborný zápas, v ktorom obidve družstvá hrali aktívne a ofenzívne. Inter sa na nás výborne pripravil a nedaroval nám ani kúsok priestoru, vo svojich radoch mal viacero šikovných hráčov, ktorý sa na ťažkom teréne veľmi dobre pohybovali a boli nebezpeční. My sme o tom však vedeli a dávali sme si na to pozor. Šancí, aj keď sa hralo ofenzívne, nebolo v prvom polčase veľa. Výborne pracovali defenzívy obidvoch družstiev a tak sme po 1. polčase išli do kabín bez gólov.

Cez prestávku sme hráčov nabádali k zvýšenej aktivite a dôrazu v osobných súbojoch, z čoho sme následne chceli profitovať. Sme radi, že naše slová padli na úrodnú pôdu a hlavne striedajúci hráči priniesli vietor do našich plachiet. V 50. minúte výborne potiahol loptu Koprna a jeho prihrávku zúžitkoval na vedúci gól Zmeko - 0:1. Po góle sme začínali nakláňať misky váh na svoju stranu. Boli sme dôrazní, mali sme rýchlejší prechod do ofenzívy a výsledkom bol druhý gól v 65. minúte, keď milimetrovú prihrávku Latiphyho zúžitkoval Tomka - 0:2. Ďalšiu 100% šancu nevyužil aktívny Koprna, keď po výborne načasovanej prihrávke od Zmeka nepremenil samostatný nájazd na brankára. Mohol to byť definitívny direkt v zápase. Koprna nepremenil ďalšiu šancu, keď v páde poslal loptu vedľa brány. Hrdinom zápasu mohol byť striedajúci Harmády, ktorý 2x zoči - voči brankárovi zaváhal. Nakoniec nás nepremenené šance nemuseli mrzieť, lebo sme ťažký zápas dokázali zvládnuť.

Môžeme konštatovať, že sme vyhrali zaslúžene, ale kompliment si zaslúži aj náš súper, ktorý bol veľmi zdatným protivníkom.

Góly Myjavy: 50' Zmeko, 65' Tomka