22. kolo (16. 4. 2016) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 2:1 (1:1)

22. kolo (16. 4. 2016) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 4:1 (3:0)

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 2:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Flamík /K/, Kočica, Tomašech, Šarudi (90' Havlík), Malíček, Fako, Jánošík (90' Briška), O. Čerešňa (67' Tobiaš), Matušica, Kňažek.

Do zápasu sme vstúpili s odhodlaním potvrdiť doma dôležité víťazstvo na Interi. Hráči dostali pred zápasom s Trnavou, ktorá hrá vonku lepšie ako doma, štyri úlohy:
1.) vytvoriť si úvodný tlak a do desiatej minúty dať gól: splnené,
2.) dosiahnuť gól po štandardnej situácii: splnené
3.) získať tri dôležité body: splnené
4.) produkovať technický a atraktívny futbal: nesplnené

Po úvodnom tlaku, z ktorého sme dali dôležitý gól po štandardke Kočicom, ktorý svojou koncentrovanosťou a dôrazom dopravil loptu do siete, sme pokračovali v ofenzívnom prejave a vypracovali sme si ďalšie pološance Kňažekom, Čerešňom a Fakom. Súper hrozil po odkopoch na dvoch nebezpečných útočníkov a jednu z takýchto situácií zakončil vyrovnávajúcim gólom. Hra sa postupne vyrovnala a pribúdalo tvrdých zákrokov.

Do druhého polčasu sme preskupili zloženie a rozostavenie hráčov a zmenili povinnosti na niektorých postoch s cieľom čo najskôr odskočiť hosťom minimálne o jeden gól. Blízko bol kapitán Flamík, ktorý trafil brvno a následne sme niektoré herné situácie nedotiahli do finálnej fázy a zakončenia. Zlomovým okamihom sa ukázala 59. minúta, kedy akciu z pravej strany vtipne vyriešil v pokutovom území Šarudi s Fakom a druhý menovaný rozhodol o konečnom výsledku zápasu. V závere zápasu nás hostia dostali pod nepríjemný tlak, ale tesné víťazstvo sme nakoniec uhájili a ziskom dôležitých troch bodov sme ostali na druhom mieste v tabuľke.

Góly Myjavy: 4' Kočica, 58' Fako

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 4:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Kodaj, Predmeský, Tomka (73' Dubovský), Hornáček (71' Allina), Zmeko, Vyskoč (62' Latiphy), Koprna (66' Vrajko), Koníček /K/, Gálik, Brezina.

Dnes sme privítali na domácom ihrisku druhé družstvo tabuľky, ktoré ako jediné nás dokázalo v doterajšom priebehu súťaže poraziť. Našim cieľom bolo pokračovať v doterajších výkonoch a vrátiť im prehru z jesene. Môžeme povedať, že cieľ sme splnili, vyhrali sme zaslúžene, aj keď súper nepredal kožu lacno. Od úvodu sme začali aktívne a v 4. minúte po osi Smetana - Zmeko pohotovo zakončil Koprna - 0:1. Mali sme mierne navrch, aj keď sme niekedy miesto medzihry volili finálnu prihrávku a tým sme zbytočne stratili viaceré lopty. Hostia sa prezentovali futbalovým prejavom, ale len po našu 16-ku. Druhý gól sme pridali v 21. minúte po výbornom krídelnom výpade Vyskoča a perfektnej prihrávke na Zmeka - 0:2. V ďalšom priebehu sme kontrolovali hru a dokázali v 40. minúte streliť tretí gól, keď milimetrový center Koníčka, nemal problém usmerniť do siete Tomka - 0:3.

Druhý polčas sme začali aktívne, ale boli to hostia, ktorí po našej zbytočnej chybe v rozohrávke a následnej 11-ke v 46. minúte znižovali na 3:1. Po góle hostia ožili a my sme museli byť veľmi pozorní, aby sme neinkasovali kontaktný gól, ktorý by zápas určite zdramatizoval. To sme však nepripustili a v 65. minúte sme pridali štvrtý gól Koníčkom - 4:1. Tento gól nás upokojil a zápas sme v pohode dohrali, keď sme ešte predviedli zopár pekných akcií, ale už bez gólového efektu.

Góly Myjavy: 4' Koprna, 21' Zmeko, 40' Tomka, 65' Koníček