23. kolo (23. 4. 2016) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

23. kolo (23. 4. 2016) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

FC Baník HN Prievidza & Handlová - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Flamík /K/, Briška (86' Halabrín), Kočica, Šarudi (86' Tobiaš), Malíček, Fako, Jánošík, O. Čerešňa (58' Némethy), Matušica, Kňažek.

Očakávali sme razantný nástup domácich do zápasu čo sa aj potvrdilo, ale snaha o tlak a nakopávané lopty domácim vydržala len desať minút. Potom sa zápas vyrovnal a v tomto duchu sa odvíjal celých zvyšných 80 minút. Domáci mali miernu prevahu v poli a my sme vychádzali zo zabezpečenej defenzívy do rýchlych protiútokov. Mužstvo Prievidze nás predčilo v počte rohových kopov, ale všetky sme zodpovedne uskákali a ubránili. Na gólové šance sme naopak vyhrali my, keď najmä koncovka Šarudiho, Čerešňu, Faka, Kočicu a Némethyho bola buď nepresná či nedôrazná. A tak prišiel v závere trest, keď po sólovej akcii Fako nepremenil, tak domáci z následného protiútoku po nedorozumení našich hráčov na pravej strane a následnom centri skórovali z bezprostrednej blízkosti. Domáci tak využili jedinú vyloženú šancu zápasu a prejavili tak lepšiu efektivitu v koncovke. V posledných sekundách sme nevyužili poslednú šancu, keď Fako z voľného priameho kopu prekopol bránu.

Tušenie, že podľa priebehu to bude zápas o jednom góle sa vyplnilo, ale žiaľ nie s dobrým koncom pre nás. Zápas mal výbornú úroveň a tempo až do záverečného hvizdu nepresného rozhodcu.

Góly Myjavy: -

FC Baník HN Prievidza & Handlová - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomka, Latiphy (46' Zmeko), Boor, Kodaj, Vyskoč (65' Kusý), Vrajko, Koprna (80' Dubovský), Koníček /K/, Gálik, Brezina.

Vo výbornom zápase, vo vysokom tempe sa hral obojstranne útočný futbal. Zápas sme začali aktívne, mali sme hernú prevahu, jediným problémom bola finálna fáza, v ktorej sme neboli efektívni. Súper z Prievidze hral veľmi dôrazne v osobných súbojoch a často nás futbal bolel. My sme potvrdzovali líderskú pozíciu, domáci sa na nás chceli vytiahnuť a tak sa bolo stále na čo pozerať. Naša ofenzíva bola nebezpečná a defenzíva počas celého zápasu pozorná, súpera sme púšťali na dostrel našej brány minimálne. Najväčším nebezpečenstvom boli dobre zahrávané rohové kopy a po jednom z nich výborne zasiahol brankár Dedík.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. S postupom času sme začali mať herne aj fyzicky navrch. Bolo jasné, že v tejto fáze gól na jednej alebo druhej strane môže byť rozhodujúci. Ten sme napokon strelili my, keď v 74. minúte výborný center Koníčka efektne zakončil Tomka - 0:1. Po góle sme sa snažili dotiahnuť zápas do víťazného konca, čo sa nám vo veľmi ťažkom zápase aj podarilo.

V zápase, v ktorom nám chýbali viacerí hráči, sme potvrdili svoju kvalitu a zvíťazili s veľmi dobrým súperom.

Gól Myjavy: 74' Tomka