24. kolo (30. 4. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Púchov 0:2 (0:1)

24. kolo (30. 4. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Púchov 4:1 (1:1)

Spartak Myjava - MŠK Púchov 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Halabrín (62' Briška), Čobrda, Flamík /K/, Kočica, Šarudi, Malíček (62' Zmeko), Fako, Jánošík, Matušica, Kňažek.

V tomto kole sme narazili na pre nás "neobľúbeného" súpera a to sa aj potvrdilo. Súper dôrazne dohrával a vyhrával drvivú väčšinu osobných súbojov. Práve tento fakt výrazne ovplyvnil našu hru, lebo práve dôraz a fyzická hra negatívne ovplyvnila kvalitu našej hry. Napriek tomu, že sme sa nemohli dostať do potrebného tempa, sme si vytvorili po žrdi Šarudiho ďalšie tri sľubné príležitosti, ale bez gólového efektu. Gól sme ale inkasovali my a to po situácii, kedy brankár Hodál podbehol center.

V druhom polčase sme mali nevýraznú územnú prevahu, ale vinou zbytočnej nervozity sme nedotiahli žiadnu zo situácií do gólového vyústenia. Naopak, súper nám do neistej a otvorenej obrany podnikal nebezpečné brejky a po jednom z nich sme si po chaotickom a nedôraznom riešení v malom pokutovom území dali "polovlastný" gól, keď po nevydarenom odkope sme trafili súperovu ruku a od nej sme inkasovali druhý gól. Po vylúčení hosťujúceho hráča sa zvyšok stretnutia odohral na polovici súpera, ale gól nám v tomto zápase nebol súdený.

Touto prehrou sme definitívne stratili šancu na umiestnenie na prvom mieste a priamy postup do baráže o postup do prvej dorasteneckej ligy.

Góly Myjavy: -

Spartak Myjava - MŠK Púchov 4:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Tomka (75' Harmady), Latiphy (57' Vrajko), Predmeský, Tomašech, Hornáček (80' Kodaj), Koníček /K/, Gálik, Kusý (57' Vyskoč), Brezina.

Dnešným zápasom sme mohli definitívne potvrdiť líderstvo v súťaži a podľa toho sme k zápasu aj pristúpili. Začali sme aktívne a prvých 15 minút sme mali hernú prevahu, z ktorej sme však nič nevyťažili. Súper hral mimoriadne obetavo a z defenzívy vyrážal do nebezpečných protiútokov. V strede poľa hru hostí dirigoval ich najlepší hráč Gabaj. My sme takisto každú možnosť využívali na prechod do ofenzívy. Pri jednom z nich sme však chybnou rozohrávkou ponúkli možnosť súperovi, ktorý vnikol do otvorenej obrany a otvoril skóre zápasu v 25. minúte - 0:1. Po obdržanom góle sme vystupňovali našu aktivitu v snahe o strelenie vyrovnávajúceho gólu. Ten sa nám podarilo streliť v 37. minúte, keď Tomka vybojoval stratenú loptu a z jeho prihrávky profitoval Gálik - 1:1. Tento gól, ako sa neskôr ukázalo, nám veľmi pomohol.

Druhý polčas bol z našej strany mimoriadne kvalitný. Od prvej minúty sme spustili ofenzívny uragán. Súpera sme zovreli a často krát sme ho dostávali do neriešiteľných situácií. Hneď v prvých minútach sme zahodili dve 100%-né šance (Gálik, Kusý). 46. minúta však už bola gólová, keď sa individuálne presadil Tomka - 2:1. Ďalšia 100%-ná šanca Latiphyho zostala taktiež nevyužitá, trafil zoči-voči brankára. V 53. minúte prišiel pekný moment Tomašecha, ktorý lobom prehodil brankára a zvýšil na 3:1. V zahadzovaní šancí sme ani potom neprestali a postupne Vrajko 2x, Gálik, Vyskoč nepremenili "tutovky". Konečnú podobu výsledku zariadil Harmady, ktorý potvrdil rolu kanoniera - 78. minúta - 4:1.

Dnes si zaslúži pochvalu celé družstvo za dobrý výkon, ktorý sme vystupňovali v druhom polčase. Vyhrali sme úplne zaslúžene aj keď súper podal snaživý výkon. Dnes sme si definitívne upevnili 1. miesto v tabuľke a 6 kôl pred koncom máme nedostižný náskok 20 bodov. Súťaž pre nás však nekončí a budeme sa snažiť pokračovať v kvalitných výkonoch do až do jej konca.

Góly Myjavy: 37' Gálik, 46' Tomka, 53' Tomašech, 78' Harmady