25. kolo (7. 5. 2016) : ČFK Nitra - Spartak Myjava 0:8 (0:5)

25. kolo (7. 5. 2016) : ČFK Nitra - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

ČFK Nitra - Spartak Myjava 0:8 (0:5)
Zostava Myjavy: Hodál, Čobrda (63' Tobiaš), Zmeko (14' O. Čerešňa), Flamík /K/, Kočica (46' Briška), Šarudi, Malíček, Fako (66' Luknár), Jánošík, Matušica, Kňažek.

Proti súperovi z dolnej časti tabuľky sme mali impozantný vstup a po niekoľkých minútach otvoril Fako utešenou strelou skóre zápasu. O chvíľu sa zranil Zmeko, ktorého nahradil Čerešňa a po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku sa prezentoval po ukážkovej kombinácii gólom. Po ďalšej vydarenej akcii dosiahol gól Šarudi strelou z prvého dotyku do protiľahlej šibenice. Do prestávky ešte po rýchlych akciách dva krát skóroval Čerešňa a upravil na polčasových 0:5.

V druhej časti sme preskupili posty a vystriedali štyroch hráčov a aj po týchto korektúrach sme kontrolovali zápas a pridali sme ďalšie tri góly Tobiášom, Čerešňom a Luknárom. Zápas sa odohral bez napomínania aj bez zbytočných tvrdých zákrokov, k čomu prispel presný rozhodca.

Góly Myjavy: 11' Fako, 20' , 24' , 33' a 59' Čerešňa, 31' Šarudi, 67' Tobiaš, 69' Luknár

ČFK Nitra - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Kodaj, Latiphy (48' Harmady), Boor, Predmeský (53' Brezina), Tomašech, Hornáček, Vyskoč (50' Tomka), Vrajko (78' Dedík), Koníček /K/, Kusý.

V zápase s húževnatým súperom sa zrodilo naše zaslúžené víťazstvo, aj keď to nebolo vôbec jednoduché. Domáci sa zamerali na defenzívu a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Veľkou prekážkou pre nás bol veľmi nerovný terén, ktorý nám sťažoval kombinačnú hru. Okrem toho sme sa v 1. polčase nedokázali dostať do potrebného tempa. Napriek tomu sme však mali 3 vyložené gólové príležitosti, ale ani 2 šance Vrajka a ani výborná strela Vyskoča a hlavička Lathipyho zostali nevyužité.

V druhom polčase sme zrýchlili a spresnili našu hru, čoho výsledkom bola naša herná prevaha. Napriek tomu sme sa nedokázali strelecky presadiť. Domáci príkladne bojovali a siahali v zápase na bod. Proti bol však Erik Harmady, ktorý po prihrávke aktívneho Tomku rozhodol zápas v náš prospech - 76. minúta, 0 : 1 . Vypracovali sme si ešte aj ďalšie šance, ktoré sme nevyužili. Napokon sme víťazstvo uhrali aj vďaka dobrému zákroku Smetanu v závere zápasu.

Víťazstvo si ceníme, lebo v zápase absentovali viacerí hráči a niektorí nastúpili nie v 100%-nom stave.

Gól Myjavy: 76' Harmady