1. kolo (7. 8. 2016) : Spartak Myjava - FC Petržalka Akadémia 4:1 (2:1)

1. kolo (7. 8. 2016) : Spartak Myjava - FC Petržalka Akadémia 4:1 (4:1)

Spartak Myjava - FC Petržalka Akadémia 4:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Tomašech, Jánošík, Kočica /K/, Predmeský (22' Lipka), Fako (78' Zmeko), Hornáček (77' Briška), Šarudi, Dvorák, Matušica, Kňažek.

Úvodný zápas sezóny sa začal bez vyčkávania a počiatočného oťukávania a už v 7. minúte preto svietil na ukazateli stav 1:1. Najskôr sme sa ujali vedenia v 3. minúte, keď Fako spoza 16-ky vystrelil do stredu brány a brankár si loptu usmernil do vlastnej siete. O pár minút neskôr sme po chybnej rozohrávke a sérii chýb v defenzíve umožnili hosťom vyrovnať. Gól znervóznil našich hráčov a dlho sme sa nemohli dostať do tlaku. Súper hrozil kolmými prihrávkami a neustále zamestnával našu defenzívu brejkami. Naše tri šance sme nepremenili, ale krátko pred prestávkou po krásnej krídelnej akcii zvýšil gólom do šatne Dvorák na 2:1.

Po prestávke sme si vytvorili trvalý tlak, no z množstva šancí sme využili len dve, keď po góloch Šarudiho a Matušicu sme zvíťazili jasne 4:1. V záverečnej 15-minútovke sme mohli vystriedať ďalších troch hráčov a vývoj sme kontrolovali až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu.

Góly Myjavy: 3' Fako, 44' Dvorák, 68' Matušica, 73' Šarudi

Spartak Myjava - FC Petržalka Akadémia 4:1 (4:1)
Zostava Myjavy: Smetana, Tomka /K/, Repta (68' Osuský), Udvorka (66' Boor), Dubovský, Karika, Allina (40' Buzay), Kodaj, Gálik, Kusý (57' Liška), Brezina.

V prvom majstrovskom zápase sme privítali na hlavnej ploche súpera z Petržalky. Do zápasu sme išli s cieľom nadviazať na kvalitné výkony a výsledky z prípravy. Úvod zápasu patril nám a už v štvrtej minúte sme mohli viesť dvojgólovým rozdielom po rohových kopoch, keď Gálik a Karika mierili hlavou tesne vedľa brány. V siedmej minúte sme už išli do vedenia, keď Gálik sklepol Tomkovi a ten sa nemýlil. Po úvodnom góle sa hra vyrovnala, hostia nás začali prehrávať v strede poľa a vypracovali si výbornú príležitosť na vyrovnanie, no na naše šťastie výborne zasiahol Brezina a vzápätí i Kodaj. Druhý gól pridal opäť Tomka po krásnej prihrávke Reptu za obranu hostí. Tretí gól dal Udvorka po krídelnej akcii a prihrávke Dubovského. Hosťom, sa podarilo znížiť, no Udvorka v závere polčasu zvýšil náš náskok.

Druhý polčas bol slabší z našej strany, snažili sme sa dobre brániť a vyrážať do rýchlych brejkov, no ani jeden sa nám nepodarilo premeniť. S hrou a najmä s výsledkom môžeme vysloviť spokojnosť a chlapcom poďakovať za predvedený výkon.

Góly Myjavy: 7' a 22' Tomka, 24' a 29' Udvorka