2. kolo (13. 8. 2016) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:8 (0:4)

2. kolo (13. 8. 2016) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:6 (0:4)

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:8 (0:4)
Zostava Myjavy: Hodál, Lipka (57' Prokaj), Jánošík, Kočica /K/, Fako (63' Zmeko), Šarudi, Malíček, Dvorák (68' Tomašech), Ebský, Matušica (59' Koníček), Kňažek.

Proti slabému súperovi sme mali úvodnú šancu už v deviatej sekunde , ale Jánošík nájazd na domáceho brankára nevyužil. Napriek tomu sme pokračovali v úvodnom tlaku a podarilo sa nám skórovať v 1., 3. a 9. minúte, keď postupne skórovali Ebský, Jánošík a Kočica, a odskočili sme domácim na 0:3. Tento náskok nás až priveľmi ukolísal a z ďalších príležitostí sme do polčasu využili len jednu Fakom.

V druhom polčase sme v úvode dva krát skórovali (Jánošík a Malíček) a následne sme dali príležitosť ďalším štyrom hráčom z lavičky, ktorí sa v poslednej polhodine dostali do ôsmich gólových šancí, ale využili sme len dve (Malíček a Jánošík).

Napriek vysokej a zaslúženej výhre vyslovujem nespokojnosť so streleckou produktivitou a faktom, že niektorí jedinci sa predčasne uspokojili s vývojom zápasu a neodovzdali koncentrovaný výkon.

Góly Myjavy: 1' Ebský, 4' a 50' a 73' Jánošík, 8' Kočica, 25' Fako, 58' a 69' Malíček

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:6 (0:4)
Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Tomka (51' Buzay), Pszota, Udvorka, Dubovský, Karika, Allina, Kodaj (41' Osuský), Gálik /K/, Brezina (55' Boor).

Zápas sa začal so 40 minútovým oneskorením, pretože domáci tým nemal v poriadku všetky náležitosti ohľadom zaplatenia poplatkov za niektorých hráčov. Do zápasu sme išli oproti prvému zápasu v pozmenenej zostave a s jasným cieľom získať tri body a predviesť dobrý futbal. Oba ciele sme splnili, keď sme domácich do ničoho nepustili, celý zápas sa odohral na súperovej polovici a my sme sa predbiehali v zahadzovaní príležitostí na skórovanie. Strelecky sa presadil Karika - autor piatich gólov. Sekundovať mu mohli Udvorka s Tomkom, no to by museli premeniť aspoň polovicu príležitostí, do ktorých sa dostali. Brezina ešte nepremenil pokutový kop.

Súpera sme prevýšili vo všetkých herných činnostiach a môže byť spokojný, že inkasoval len poltucet.

Góly Myjavy: 5' a 11' a 34' a 53' a 76' Karika, 39' Tomka