Starší a mladší dorast: 3. kolo

3. kolo (21. 8. 2016) : Spartak Myjava - FC Vion Zlaté Moravce - Vráble 2:1 (0:1)

Spartak Myjava - FC Vion Zlaté Moravce - Vráble 2:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Hodál, Lipka (78' Tomašech), Jánošík (61' Hornáček), Kočica /K/, Fako, Šarudi, Malíček (88' Briška), Dvorák (64' Zmeko), Ebský, Matušica, Kňažek.

V druhom domácom zápase sme nastúpili proti dobre brániacemu a fyzicky stavanému súperovi, ktorý v uplynulom ročníku obsadil prvé miesto. Za silného dažďa a na podmáčanom povrchu sme vyprodukovali veľa nevynútených chýb a nemohli sme sa dostať do potrebného tempa. Súper sa sústredil na defenzívu, z ktorej podnikal občasné útoky. Niektoré z nich sa končili štandardnou situáciou a práva v 41. minúte sa po voľnom priamom kope ujali vedenia, keď lopta smerujúca do stredu brány spadla tesne pred Hodákom a na mokrom povrchu zmenila rýchlosť a smer.

V druhom polčase sme zvýšili úsilie, spresnili hru a trpezlivosťou sme si vytvorili tlak. Nebezpeční sme boli najmä z pravej strany (Ebský, Kňažek) a vytvorili sme si šance a nebezpečné štandardné situácie. A práve z jednej z nich sme po nacvičenom signále (Šarudi - Malíček) vyrovnali Zmekom. Súper sa sústredil na uhájenie nerozhodného stavu, ale začal zbierať žlté karty za nevyberavé zákroky. Po druhej žltej dohrával v oslabení, čoho sme využili preskupením postov a hrou na troch hrotových útočníkov a dvoch obrancov. Tento riskantný ťah sa nám vyplatil, pretože v závere zápasu po krásnom pase za obranu predskočil Malíček brankára, ktorý ho následne nevyberavo zranil a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Kočica.

Víťazstvo považujem za zaslúžené, pretože súper si nevypracoval žiadne šance, ani územnú prevahu.

Góly Myjavy: 68' Zmeko, 88' Kočica (pokutový kop)

Spartak Myjava - FC Vion Zlaté Moravce - Vráble 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Tomka (77' Nálepa), Pszota (41' Osuský), Boor (69' Liška), Udvorka, Dubovský, Kodaj, Gálik /K/, Kusý (74' Buzay), Brezina.

Zápas sa odohral za daždivého počasia, čo sťažovalo hru obom mužstvám. V zápase s kvalitným súperom sme bez viacerých hráčov (Karika, Repta, Smetana, Allina) podali slabší výkon ako v predošlých zápasoch. Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas, hostia pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V prvom polčase sme sa dostávali do zakončenia len sporadicky, viazla nám finálna prihrávka a keď sa nám podarilo zakončiť, brankár hostí bol vždy na mieste.

Druhý polčas sme po zmene v rozostavení hráčov začali výborne a po krásnej akcii Dubovského s Tomkom vsietil úvodný gól Kusý. Snažili sme sa využiť tento moment a vsietiť i druhý, poisťovací gól, no zlyhali sme v zakončení, čo sa nám v závere zápasu skoro vypomstilo. Najmä príležitosť Udvorku, Tomku a Lišku volali po góle. V závere nás hostia pritlačili, vytvorili si niekoľko rohových kopov, no výsledok sa už nemenil a my sme si pripísali víťazstvo.

V priemernom zápase sme si výhru zaslúžili, pretože sme si vytvorili viac vyložených príležitostí ako náš súper.

Gól Myjavy: 42' Kusý