Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 4. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
4. kolo (27. 8. 2016) : ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 1:1 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
4. kolo (27. 8. 2016) : ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 0:4 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Tomašech (67' Zmeko), Jánošík (74' Čerešňa), Kočica /K/, Fako, Hornáček (46' Ebský), Šarudi, Dvorák, Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Na horúcej pôde v Malackách sme nastúpili s odhodlaním zvíťaziť. Tomu nasvedčoval aj priebeh hry, pretože sme prvých 45 minút kontrolovali hru, mali sme výraznú územnú prevahu a prezentovali sme sa množstvom moderných útočných kombinácií. Opäť nám ale chýbala presnosť v zakončení. Súper ohrozil našu defenzívu v úvode zápasu, keď po štandardke a vyhranej hlavičke zakončili nad.

Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou v zostave a s presvedčením, že výraznú prevahu zúročíme. Naše plány ale v 50. minúte narušil gól domácich, keď naša ľavá strana bola nedôrazná v defenzíve a nechala domácich presne odcentrovať na nepokrytého domáceho hráča, ktorý ideálne trafil hlavou k druhej žrdi. Po góle sme sa dostali do útlmu a domáci začali hrať aktívnejšie. Hra sa vyrovnala, ale nám sa vytvorilo viac priestoru na útočenie. To sa aj ukázalo, keď Fako unikal z polovice ihriska a po kľučke na brankára trafil len bočnú žrď. Do zápasu vstúpili po striedaní ofenzívni hráči a po riskantnom ťahu, keď sme hrali na troch hrotových a dvoch krídelných útočníkov, sme si vypracovali sľubné príležitosti, ale domáci obetavosťou naše strely zablokovali. V poslednej minúte sme sa napokon dočkali aspoň vyrovnania, keď po úniku striedajúceho Čerešňu a ideálnej finálnej prihrávke nekompromisne vyrovnal ďalší striedajúci žolík - Zmeko.

Výsledkom sme stratili zbytočne prvé dva body. Domáci za celý zápas trafili priestor brány iba raz a tom im zaručilo bod...

Gól Myjavy: 90' Zmeko

MLADŠÍ DORAST U17 :

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 0:4 (0:1)
Zostava Myjavy: Smetana, Buzay, Tomka (51' Liška), Boor, Udvorka (61' Závodný), Nálepa, Allina, Kodaj, Gálik /K/, Kusý, Brezina (56' Pszota).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas v teplom počasí so súperom z dolných priečok tabuľky. V zápase nám opäť chýbalo pre zranenia a chorobu niekoľko hráčov a tak dostali príležitosť ďalší hráči. Od začiatku sa hralo iba na jednu bránu, no strelecky sme sa nevedeli chytiť. Až po peknej krídelnej akcii sa podarilo prestreliť z uhla Tomkovi brankára domácich.

Druhý polčas sme začali výborne, keď Kusý zvýšil na rozdiel dvoch gólov a vytvárali sme si ďalšie príležitosti na skórovanie (Udvorka, Nálepa, Allina, Kusý). Domáci boli pod neustálim tlakom a po futbalovej stránke neukázali nič. Po celý zápas len bránili a odkopávali loptu. Na rozdiel troch gólov zvýšil Gálik po dobre zahratej štandardnej situácii a skóre zápasu uzavrel Závodný peknou hlavičkou po centri Kusého.

Výhra je zaslúžená a v tréningovom tempe sme získali ďalšie tri body do tabuľky.

Góly Myjavy: 31' Tomka, 42' Kusý, 50' Gálik, 78' Závodný