Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: Predohrávka 16. kola

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
16. kolo (31. 8. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 3:2 (2:0) 

Mladší dorast U17 :
16. kolo (31. 8. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 2:1 (2:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 3:2 (2:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Lipka, Jánošík, Kočica /K/, Šarudi (84' Hornáček), Malíček, Dvorák, Ebský (67' Čerešňa), Zmeko (90' Latiphy), Matušica (70' Koníček), Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto kole sme narazili na ďalšieho súpera, ktorý má svoju hru založenú na bojovnosti, súbojoch a nakopávaných loptách. Práve takýto spôsob hry našim hráčom nesedí a to sa ukázalo aj v dnešnom zápase. Ťažko sme sa dostávali cez hustý obranný dvojblok súpera. Individuálne sme sa nepresadili a kombinácia viazla buď nepresnosťou, alebo dôsledným vystupovaním súpera a zatváraním priestoru. Napriek tomu sme to boli my, kto otvoril skóre, keď po rohu Šarudiho sa pred bránou najlepšie zorientoval Ebský a z blízka pohotovo skóroval. Druhý gól do šatne vsietil Dvorák hlavou po ideálnom pase z pravej strany.

Keď sme po obrátke vsietili Ebským po tom, ako sa v pokutovom území individuálne presadil, tretí gól tak všetko nasvedčovalo tomu, že zápas dohráme bez problémov. Po Kočicovej chybe sme však súperovi ponúkli skorigovanie výsledku a následne po nedorozumení Šarudiho s Kočicom sme opäť darovali loptu hosťom a skóre sa za niekoľko minút zmenilo na chudobných 3:2. Výsledok sme nakoniec postrážili a víťazstvo považujem za zaslúžené. Napriek tomu, že sme podali zatiaľ najslabší výkon tak sme pôsobili futbalovejšie.

Góly Myjavy: 28' a 61' Ebský, 35' Dvorák

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 2:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Samul, Buzay (60' Závodný), Tomka /K/, Boor, Udvorka, Nálepa (48' Pszota), Allina, Kodaj, Gálik, Kusý (55' Liška), Brezina (70' Šturdík).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Predohrávka 16. kola sa odohrala na ihrisku v Turej Lúke. Ešte stále v nekompletnom zložení sme privítali súpera z konca tabuľky. Chceli sme vyhrať a predviesť pekný futbal. Zápas spĺňal z našej strany všetky prvky moderného futbalu, hrali sme kombinačný futbal, hráči boli v neustálom pohybe a využívali sme krídelné priestory. Súper sa dostal na našu polovicu len sporadicky, keď sa mu podarilo odkopnúť loptu. Paradoxne po jedinom našom zaváhaní v strede poľa sme inkasovali gól, inak boli hostia neškodní. Naopak my sme sa predbiehali v zahadzovaní šancí, keď len dvojica Udvorka a Kusý "spálili" trinásť tutoviek! Okrem toho sme nastrelili dvakrát konštrukciu brány a párkrát sa zaskvel i brankár hostí. Jediné, v čom sme sklamali v tomto zápase, bola naša strelecká nemohúcnosť, čo priznal i tréner hostí, ktorý sa po zápase vyjadril, že výsledok mohol byť i dvojciferný a prehru o gól berie ako ich malé víťazstvo.

Góly Myjavy: 10' Udvorka, 17' Kusý