5. kolo (4. 9. 2016) : Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 5:0 (1:0)

5. kolo (4. 9. 2016) : Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 3:0 (1:0)

Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 5:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Jánošík, Kočica /K/, Hornáček (59' Fako), Šarudi, Malíček (79' Latiphy), Dvorák, Ebský (22' Tomašech), Matušica (81' Koníček), Kňažek.

V pokračujúcom nahustenom programe nás čakal fyzicky aj technicky silný súper, ktorý s nami do 65. minúty odohral vyrovnaný zápas. Žiaľ, zo zdravotných príčin sme už v 22. minúte museli vystriedať Ebského. Skóre otvoril Malíček po nechytateľnej bombe z odrazenej lopty po štandardke. Rozhodujúci sa ukázal rozdielový gól na 2:0, keď po príkladnej kombinácii, na konci ktorej bola dvojica Fako – Šarudi, druhý menovaný obišiel aj brankára a zakončil do prázdnej brány. V dusnom a slnečnom počasí sme stupňovali tempo a vyprodukovali sme celý rad pekných kombinácií, ktoré vyústili v ďalšie šance. Ako platný v koncovke sa ukázal Fako, ktorý po chorobe nastúpil len na 30 minút a stihol zaznamenáť hetrik, keď sa účelným výberom miesta ponúkal spoluhráčom (Šarudimu, Jánošíkovi, Dvorákovi, Tomašechovi). V záverečných minútach sme naplno využili možnosť dať šancu ďalším striedajúcim hráčom a s prehľadom sme kontrolovali záver zápasu.

Góly Myjavy: 25' Malíček, 65' Šarudi, 75' a 87' a 89' Fako

Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Smetana, Buzay (47' Šturdík), Tomka /K/, Pszota (65' Závodný), Boor, Udvorka (72' Liška), Allina (76' Nálepa), Kodaj, Gálik, Kusý, Brezina.

Zápas so súperom z popredných pozícií sa odohral na hlavnej trávnatej ploche. Opäť sme chceli získať plný počet bodov a predviesť kvalitnú hru. Hostia sa predstavili ako fyzicky dobre pripravené mužstvo s dobrou organizáciou hry. Hrali agresívny futbal, snažili sa nás napádať už pri rozohrávke, čo nám robilo problémy a ťažko sme sa presadzovali v útočnej fáze. Pôsobili sme unaveným dojmom, prehrávali sme osobné súboje a do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky. Úvodný gól strelil po štandardnej situácii hlavou Udvorka. Druhý gól pridal po krásnej individuálnej akcii Tomka, ktorý ešte nepremenil pokutový kop po faule na Udvorku. Tretí gól v závere pridal hlavou Gálik.

Výsledok teší, no dnes sme sa na víťazstvo poriadne natrápili, súpera treba pochváliť za kvalitný výkon.

Góly Myjavy: 33' Udvorka, 54' Tomka, 77' Gálik