Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 6. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
6. kolo (11. 9. 2016) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 5:0 (3:0) 

Mladší dorast U17 :
6. kolo (11. 9. 2016) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 3:0 (1:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 5:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Hodál (75' Dedík), Tomašech, Prokaj, Jánošík (79' Čerešňa), Kočica /K/, Fako (65' Zmeko), Šarudi, Malíček (68' Vyskoč), Dvorák, Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Proti nepríjemnému súperovi, ktorý doteraz prehral len tri razy, sme nastúpili s ofenzívnymi chúťkami. Zo začiatku sa hralo opatrne, ale postupne sa hra otvorila a hralo sa útočne na obidve brány. Boli sme to my, kto otvoril gólový účet zápasu, keď autorom gólu bol Fako. Po ďalších vtipných kombináciách sme si vytvorili ďalšie šance, keď druhý gól pridal opäť disponovaný Fako a po faule na Matušicu úspešný strelec dovŕšil hetrik z pokutového kopu. Súper zahrozil len z jednej nebezpečnej šance, ale Hodál výborným zákrokom uhájil ďalšie čisté konto.

V druhom polčase sme skóre navýšili vďaka s chuťou hrajúcemu Dvorákovi, ktorý bol autorom posledných dvoch gólov.

Pochvalu za trpezlivú hru a efektivitu v zakončení si zaslúži celé mužstvo. Nakoľko sme nastúpili bez Predmeského, Horňáčka, Ebského a Lipku, tak šancu dostali ďalší hráči.

Góly Myjavy: 30' a 39' a 41' Fako, 68' a 89' Dvorák

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 3:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík (45' Boor), Tomka /K/, Pszota (67' Závodný), Udvorka, Dubovský, Allina (50' Osuský), Kodaj, Gálik, Kusý (73' Liška), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Ťažký zápas so súperom, ktorý prišiel s úmyslom pozorne brániť a hrať na rýchle protiútoky. Hostia sa po strate lopty ihneď zasunuli na svoju polovicu a čakali, čo vymyslíme. V prvom polčase sme sa chceli presadiť kombinačnou hrou po krídelných priestoroch, no tie súper dobre vykrýval. Do zakončenia sme sa dostávali len po štandardných situáciách a spoza šestnástky. Úvodný gól strelil krásnou strelou Tomka. Hostí sme do zakončenia v prvom polčase nepustili.

V úvode druhého polčasu sme dovolili sériou chýb hosťom vytvoriť si dve príležitosti, no náš brankár vždy dobre zasiahol. Postupne sme sa opäť dostávali do hry, vytvárali si príležitosti na zakončenie, no brankár hostí chytal výborne. Až v závere sme pridali dva góly, keď po peknej prihrávke Závodného zvýšil Kusý a naše víťazstvo poistil strelou pod brvno Udvorka.

Hostia zanechali dobrý dojem, pozorne a organizovane bránili, čím uhrali pre nich prijateľný výsledok.

Góly Myjavy: 36' Tomka, 69' Kusý, 77' Udvorka