7. kolo (18. 9. 2016) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:3 (1:0)

7. kolo (18. 9. 2016) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:3 (1:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Tomašech (46' Zmeko), Jánošík (83' Čerešňa), Kočica /K/, Fako, Šarudi (89' Briška), Malíček, Dvorák (88' Hornáček), Matušica, Kňažek.

V tomto kole sa stretli mužstvá zo špičky tabuľky v boji o jej čelo. Zápas sme nezačali v potrebnej koncentrácii a dôraze. Domáci sa dostali do vedenia po zbytočnej strate lopty v strede ihriska a následnom neskorom prepnutí na defenzívu. Trnavskí hráči mali veľa priestoru na zakončenie aj následnú dorážku, pri ktorej bol Hodál bezmocný. Následne sme začali presnejšie kombinovať a dostali sme sa do 4-5 tich zakončení, ale smer našich striel nemal potrebnú presnosť a razanciu (tri krát Fako a raz Šarudi). Najväčším problémom pre nás boli nakopávané lopty a následné súboje a nie vždy správne postavenie defenzívnych stredových hráčov.

Preto sme pre druhý polčas zmenili rozostavenie hráčov a na hrot útoku nastúpil priebojný Zmeko. V druhom polčase sme ovládli hru a kontrolovali priebeh zápasu. Trpezlivosťou a kombinačnými schopnosťami sme začali prehrávať domácu defenzívu a zaslúžene sme 3x skórovali. Autorom prvého gólu bol Fako z priameho kopu po faule na Zmeka, o druhý gól sa postaral Jánošík po vtipnej prihrávke Šarudiho a konečné skóre na 1:3 upravil Malíček z penalty po faule na Zmeka. Naše víťazstvo po výkone v druhom polčase bolo celkom zaslúžené.

Góly Myjavy: 57' Fako, 80' Jánošík, 85' Malíček (pokutový kop)

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Smetana, Tomka /K/, Pszota (47' Šturdík), Boor, Udvorka, Dubovský, Allina (51' Závodný), Kodaj, Gálik, Kusý (63' Osuský), Brezina.

Na nekvalitnej trávnatej ploche sme odohrali smolný zápas a stratili prvé body v súťaži. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom, no doplatili sme na streleckú nemohúcnosť. Domáci sa snažili poctivo brániť a vyrážali sporadicky do brejkov. Už v prvom polčase sme sa predbiehali v zahadzovaní príležitostí na skórovanie, najmä príležitosti Tomku, Kusého, Udvorku a Gálika boli "tutovky". Vedenia sme sa ujali vlastným gólom, keď Pszota išiel nebojácne do súboja s domácim hráčom a brankárom domácich. V závere polčasu sme poľavili, čo sa podarilo domácim využiť na strelenie vyrovnávajúceho gólu po sérii zahrávania štandardných situácií.

Druhý polčas sa až na jedno nebezpečné zakončenie domáceho hráča hralo iba na jednu bránu, no domáceho brankára sa nám prekonať už nepodarilo. Domáci zo získaného bodu mali neskutočnú radosť, naopak my sme odchádzali z ihriska sklamaní.

V každom zápase si dokážeme vytvoriť veľké množstvo šancí, no máme problémy so zakončením. Keby sa nám darilo premieňať len polovicu, súperi by s nami prehrávali rozdielom triedy. Nezostáva nám nič iné, len tvrdo pracovať a dúfať, že sa chytíme čo najskôr aj strelecky.

Gól Myjavy: 22' vlastný gól Trnavy