8. kolo (25. 9. 2016) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 5:1 (2:0)

8. kolo (25. 9. 2016) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 1:1 (1:1)

Spartak Myjava - FC Baník HN Prievidza & Handlová 5:1 (2:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Tomašech, Jánošík (67' Briška), Kočica /K/, Fako (70' Ebský), Šarudi, Malíček (65' Hornáček), Dvorák, Zmeko (46' Koníček), Kňažek.

V ďalšom zápase nabitého programu sme privítali súpera, proti ktorému sa nám dlhodobo nedarí. Po famóznom začiatku a úvodnom uragáne sme už v šiestej minúte viedli 2:0 po góloch Dvoráka a Jánošíka. Postupne sa hra vyrovnala a naši hráči pôsobili spokojným dojmom a výsledkom boli šance súpera.

Po dohovore počas prestávky a po zmene rozostavenia hráčov sme ovládli hru a postupne sme sa po góloch Faka a Dvoráka (2x) ujali vedenia 5:0. Po využití všetkých štyroch možností na vystriedanie sa z čerstvých hráčov najviac zviditelnili Hornáček a Ebský. V závere zápasu sme predviedli krásnu krídelnú akciu po pravej strane, ale po prieniku Ebského a presnej finálke trafil Dvorák z voleja len žrď. Čisté konto sme neudržali v závere, keď na dlhý center z priameho kopu z krídla Hodál nevybehol a braniaci hráči nepokryli hlavičkujúceho súpera, ktorý skorigoval na konečných 5:1.

Góly Myjavy: 2' a 58' a 61' Dvorák, 6' Jánošík, 50' Fako

Spartak Myjava - FC Baník HN Prievidza & Handlová 1:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Tomka /K/, Udvorka (74' Nálepa), Dubovský, Karika, Allina (48' Kunka), Kodaj, Gálik, Kusý, Brezina.

V zápase dvoch mužstiev, od ktorých sa očakával kvalitný futbal, predviedli oba tímy nadpriemerný výkon. Úvod zápasu patril nám, keď už v 4. minúte mohol vsietiť úvodný gól po peknej krídelnej akcii a prihrávke Kusého Allina, no ten si namiesto zakončenia zle prebral loptu a brankár hostí včasným vybehnutím zachránil. Vzápätí mal príležitosť Karika, ale nemieril presne. Tretiu príležitosť sa už podarilo Udvorkovi premeniť v úvodný gól, no vzápätí chyboval v strede ihriska a hostia vyrovnali. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, avšak príležitosti na skórovanie sme si vytvárali iba my (Tomka, Udvorka, Gálik, Kusý).

Druhý polčas sme sa snažili streliť čo najrýchlejšie gól, no opäť ako v predošlých zápasoch sme zlyhali v koncovke. Najmä príležitosti Udvorku, Kusého a Kariku volali po góle. V závere sme tempo hry ešte vystupňovali, ale hostia výsledok ubránili.

V zaujímavom zápase sme stratili prvé body na domácom ihrisku. Súpera treba pochváliť za kvalitný výkon, hostia potvrdili že patria oprávnene k mužstvám z čela tabuľky.

Gól Myjavy: 14' Udvorka