Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 9. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
9. kolo (1. 10. 2016) : MFK Skalica - Spartak Myjava 0:1 (0:1) 

Mladší dorast U17 :
9. kolo (1. 10. 2016) : MFK Skalica - Spartak Myjava 0:4 (0:2)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MFK Skalica - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Tomašech, Jánošík, Kočica /K/, Fako (90' Zmeko), Šarudi, Malíček (75' Hornáček), Dvorák (60' Ebský), Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V šlágri jesennej časti na seba narazili v derby zápase dva vedúce celky. Po úvodnom oťukávaní si domáci vypracovali tlak, ale naša kompaktná defenzíva ich do zakončenia nepustila. Všetky pokusy boli zablokované, prípadne ich zneškodnil výborne chytajúci Hodál. Naša taktika založená na hre na rýchle protiútoky sa ukázala ako správna, pretože práve z takejto hernej situácie padol jediný a rozhodujúci gól zápasu. Rýchlu akciu na ľavej strane potiahol Jánošík, ktorý presnou prihrávkou pod seba našiel v pokutovom území voľného Šarudiho, ktorý loptu posunul ešte lepšie postavenému Fakovi a ten z prvej umiestnenou strelou k pravej žrdi rozhodol o osude zápasu.

Domáci si v závere zápasu vypracovali tlak a hrali z hľadiska defenzívy na hranici rizika. Do otvorenej obrany sme podnikli niekoľko prienikov a vypracovali sme si tri gólové šance, ale bez gólového vyjadrenia. V závere nás pri niekoľkých závaroch podržali najmä Hodál, Tomašech a Kočica. V nastavenom čase sme s prehľadom ustrážili výsledok v blízkosti rohovej zástavky, kde sme vybojovali sériu rohových kopov a ušetrili potrebný čas.

Gól Myjavy: 19' Fako

MLADŠÍ DORAST U17 :

MFK Skalica - Spartak Myjava 0:4 (0:2)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Šturdík, Tomka (62' Buzay), Udvorka (54' Nálepa), Dubovský, Karika (58' Kunka), Allina, Slavomír Gálik /K/, Kusý (48' Osuský), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V zápase so súperom zo spodných priečok sme si pripísali bez problémov ďalšie tri body do tabuľky. V tréningovom tempe sme súpera prehrávali vo všetkých herných činnostiach. Po celý zápas sa hra odvíjala na súperovej polovici. Domáci sa dostali za celý zápas iba k jednému vážnejšiemu ohrozeniu našej brány, no brankár Samul výborne zasiahol. Víťazstvo mohlo byť i vyššie, no domáci tím podržal domáci brankár. V priemernom zápase sa ukázalo tabuľkové postavenie oboch mužstiev.

Góly Myjavy: 13' Allina, 25' a 52' Udvorka, 66' Osuský