10. kolo (9. 10. 2016) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:0 (0:0)

10. kolo (9. 10. 2016) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 5:1 (3:1)

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Prokaj (62' Fila), Jánošík (88' Hornáček), Kočica /K/, Fako (80' Čerešňa), Šarudi, Malíček, Dvorák (86' Zmeko), Matušica, Kňažek.

Program jesennej časti pokračoval ďalším šlágrom, pretože naším súperom bol kvalitný Inter, ktorý má postupové ambície a naviac bol doplnený a poslinený o nových kvalitných hráčov. Nakoľko mal súper v tabuľke na nás stratu štyroch bodov tak vyrukoval s ofenzívnou taktikou a mal optickú prevahu aj keď bez gólovej príležitosti. My sme hrozili z rýchlych protiútokov a série rohových kopov. Najväčšiu šancu nepremenil v prvom polčase Jánošík, ktorý sám pred brankárom tesne minul.

V druhom polčase sme zlepšili pristupovanie k technickým hráčom, začali sme vyhrávať osobné súboje a získavali sme druhé odrazené lopty. Úroveň zápasu začala gradovať najmä po úvodnom góle Faka zo 64. minúty, ktorému predchádzala rýchla presná kombinácia viacerých hráčov. Inter v snahe o vyrovnanie odkryl priestor v našom útočnom pásme a po niekoľkých vtipných a kolmých akciách sme v 75. minúte po akcii z ľavej strany a presnom centri Jánošíka vsietili po nábehu Dvoráka a jeho pohotovom zakončení poisťovací gól na konečných 2:0.

Po tomto víťazstve sme Interu odskočili o desať bodov a druhej Skalici o sedem. Posledné dve cenné víťazstva musíme potvrdiť v ďalšom kole v Púchove.

Góly Myjavy: 64' Fako, 75' Dvorák

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 5:1 (3:1)

Zostava Myjavy: Smetana, Tomka /K/, Boor, Udvorka (68' Závodný), Dubovský, Karika (66' Pszota), Allina (60' Kunka), Kodaj (63' Osuský), Gálik, Kusý, Brezina.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Góly Myjavy: 1' a 45' Udvorka, 10' Kusý, 21' Karika, 60' Tomka